Jak pracuje się jako urzędnik? Ponad 300 decyzji administracyjnych dziennie

77,7 tys. decyzji administracyjnych wydali w 2015 r. urzędnicy w Urzędzie Miasta Legnicy. Zdaniem magistratu to dowód na to, ile spraw załatwiają mieszkańcy w magistracie i ile pracy wykonują jego pracownicy.
Jak pracuje się jako urzędnik? Ponad 300 decyzji administracyjnych dziennie
Urząd Miasta w Legnicy chwali się liczbą wydanych decyzji (fot. bip.legnica.eu)

- O ogromnej skali spraw, jakie mieszkańcy załatwiają w Urzędzie Miasta Legnicy, dobitnie świadczy liczba wydawanych rocznie przez samorządowych urzędników decyzji administracyjnych. W roku 2015 było ich ponad 77 tysięcy. To rekord - informuje legnicki magistrat.

Decyzje dotyczą m.in. pozwoleń na budowę, zgody na warunki zabudowy, zamiany użytkowania wieczystego na prawo własności, spraw finansowych, podatkowych i dziesiątków innych. Każda taka decyzja wymaga nie tylko złożenia przez zainteresowanego klienta wymaganych dokumentów, ale ich gruntownej analizy pod kątem zgodności z prawem i wydania postanowienia w odpowiednim terminie.

W 2015 roku w wydziałach Urzędu Miasta wydano 77 740 takich dokumentów. Dla porównania rok wcześniej było ich 68 129, a w 2013 r. – 71 132).

Najwięcej powstawało ich w Wydziale Finansowym (46 660) i Wydziale Spraw Obywatelskich (25 470). Każdego roboczego dnia 2015 roku w legnickim Ratuszu wydawano 308 decyzji administracyjnych.

- Spośród wszystkich wydanych decyzji zaledwie 20, czyli 0,026 proc. zostało uchylonych i przekazanych do ponownego rozpatrzenia. Ten ostatni wskaźnik wystawia dobre świadectwo rzetelnego i zgodnego z prawem działania legnickich urzędników samorządowych - przekonują legniccy włodarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

ja rozumiem, że nie mieliście żadnego newsa i tak zamieściliście to coś??? Bo chyba nie jest to rzetelny materiał, bo gdzie porównanie do innych tego typu urzedów, może okazać się, że oni za mało wydali decyzji. Wzięte z ich strony bez jakiejkolwiek refleksji? Miałem lepsze o was zdanie... rozwiń

urbek, 2016-02-08 20:10:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE