PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz blogerką. U Lisa

  • MIW    14 stycznia 2016 - 17:00
Hanna Gronkiewicz-Waltz blogerką. U Lisa
Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy zadebiutowała jako blogerka. We swoim pierwszym wpisie odnosi się m.in. do podziału Mazowsza. (Fot.): www.mos.gov.pl

• Hanna Gronkiewicz Waltz zadebiutowała jako blogerka w portalu natemat.pl.
• Pisze o Trybunale Konstytucyjnym, upolitycznieniu urzędów i rozbiorze Mazowsza.
• Jej zdaniem PiS chce oszustwem przejąć władzę w Warszawie.
- #dobrazmiana Zostałam blogerką – poinformowała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy zadebiutowała w tej roli na portalu natemat.pl. Jego współwłaścicielem jest dziennikarz Tomasz Lis.

- Rozmontowanie i paraliż Trybunału Konstytucyjnego, upolitycznienie urzędów (likwidacja służby cywilnej), prokuratura do realizacji interesów partyjnych, inwigilacja internetu oraz jego użytkowników i wreszcie rozbiór Mazowsza. O ile są to tematy dla Pożaru w Burdelu, o tyle możemy się śmiać, ale tu chodzi o nasze Państwo i o naszą stolicę – tak rozpoczyna swój wpis prezydent stolicy. Nawiązuje w ten sposób do pomysłu podziału województwa mazowieckiego.

- Skoro 3 razy nie można wygrać wyborów, skoro nie można odwołać Prezydenta miasta w referendum, skoro nie udało się wygasić mandatu to trzeba kolejnym oszustwem przejąć władzę w Warszawie. Bo tylko tu został bastion Platformy wraz z jej prezydentem i to właśnie jest solą w oku J. Kaczyńskiego – rozwija swoją myśl Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Wskazuje, że firmy zarejestrowane w Warszawie wypracowują podatek CIT, który stanowi minimum 1/3 budżetu Mazowsza, zaś reforma proponowana przez PIS to opóźnienie i związana z tym groźba utraty funduszy unijnych.

- Skoro Mazowsze i sama Warszawa są za duże, jaki więc będzie następny krok, żeby rozmontować stolicę? Czy PiS chcąc ukarać Warszawę przesiedli jej mieszkańców poza stolicę? Czy nie zezwoli na pracę bez meldunku? Historia pokazała, że takie działania nie zatrzymały rozwoju Warszawy, ale rozwój samych mieszkańców i owszem – pisze prezydent stolicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2016-01-14 18:27:01

    Pani Gronkiewicz-Waltz niech douczy się historii Polski, bo Województwo Mazowiecki, to nie Mazowsze, a jak to nie prawda niech udowodni prawnie i naukowa, że jej racja jest!