PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Krasińskiego z jednym pasem ruchu dla samochodów

  • GP    31 maja 2016 - 13:35
Most Krasińskiego z jednym pasem ruchu dla samochodów
Nowa inwestycja w Warszawie będzie wyposażona tylko w dwa pasy ruchy: osobowy i dla komunikacji miejskiej. (fot.: Most Świętokrzyski w Warszawie, wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Warszawskie dzielnice Żoliborz i Targówek połączy tylko jeden pas ruchu dla samochodów. Drugim pojedzie komunikacja miejska.
• Ratusz stolicy ogłosił wyniki konsultacji społecznych w sprawie mostu Krasińskiego.
We wtorek (31 maja) ratusz Warszawy opublikował wyniki konsultacji społecznych dotyczących ważnego węzła komunikacyjnego. Władze stolicy zapytały mieszkańców jak ma wyglądać trasa na linii Żoliborz - Targówek, biegnąca po moście Krasińskiego, nowej, planowanej inwestycji nad Wisłą.

Ratusz w ustaleniach z mieszkańcami uwzględnił uwagi uczestników konsultacji. Nadal jednak istnieje spora część dokumentu, która nie zadowala dzielnicowych radnych. Niektórzy wręcz twierdzą, że inwestycja nie jest potrzebna.

- Most powstanie w niezmienionej formie, ale na obu jezdniach będzie tylko po jednym pasie dla samochodów - powiedział jednak Gazecie Wyborczej burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla.

Część budowanej przeprawy nad Wisłą w Warszawie zajmie drugi pas, przeznaczony dla autobusów.

Inwestycja zmusi też do przebudowy część okolicznych arterii komunikacyjnych, co będzie utrudnieniem dla mieszkańców, ale ostatecznie ma przyczynić się do poprawy komunikacji w stolicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.