PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczniej przy poznańskich szkołach

  • JS    1 września 2017 - 19:45
Bezpieczniej przy poznańskich szkołach
Po kontroli odmalowano lub uzupełniono łącznie 93 napisy "szkoła" na jezdniach (fot. poznan.pl)

W poniedziałek, 4 września, rozpoczyna się rok szkolny. W czasie wakacji przeprowadzono kontrolę oznakowania przy około stu poznańskich szkołach.
- Zarząd Dróg Miejskich przez cały rok prowadzi przeglądy oznakowania, a jeśli zajdzie taka potrzeba, uzupełniania lub dokonuje napraw barierek i znaków, odmalowania linii na jezdniach czy pasów w okolicach placówek oświatowych - informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Najlepszym czasem na przeprowadzenie takich kontroli i napraw są wakacje. Dyrektorzy i nauczyciele często zwracają się do ZDM z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego barierek, znaków drogowych właśnie przed 1 września. Podobnie było w tym roku. - W lipcu i sierpniu wraz ze strażnikami miejskimi i policjantami przeprowadziliśmy kontrole elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicach 59 szkół podstawowych, 11 gimnazjów, 18 liceów i 11 zespołów szkół - mówi rzeczniczka ZDM.

Po kontroli odmalowano lub uzupełniono łącznie 93 napisy "szkoła" na jezdniach. W dwóch miejscach zostały przycięte drzewa i krzewy, które zasłaniały znaki drogowe. W kilku miejscach trzeba było oczyścić znak zniszczone sprayami i zasłonięte naklejkami, wyprostować barierki lub je odmalować. Oprócz tego w siedmiu przypadkach konieczne było wyprostowanie słupków, na których znajdują się znaki i poprawienie 30 oznakowań na jezdniach.

- Sprawdzana była także sygnalizacja świetlna, a na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego uzupełniliśmy ją o dodatkowy, ostrzegawczy sygnalizator tzw. duszka, który informuje kierowców, że piesi mają zielone światło. Dodatkowo założyliśmy na skręcie ograniczniki, tak by kierowcy nie mogli ścinać zakrętu - dodaje Agata Kaniewska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.