PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrza Łęknicy dementuje informacje o uchodźcach

  • PAP/AS    7 lutego 2016 - 13:17
Burmistrza Łęknicy dementuje informacje o uchodźcach
Gazeta napisała o pojedynczych incydentach z udziałem ludzi przebywających za granicą (fot. pixabay.com CC0)

Jeden z portali internetowych poinformował niedawno o problemie z uchodźcami w województwie lubuskim, powołując się na wypowiedź wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka. Burmistrz Łęknicy Piotr Kuliniak zdementował jednak te doniesienia w oficjalnym oświadczeniu.
Gazeta napisała o pojedynczych incydentach z udziałem ludzi przebywających  za granicą w obozie dla uchodźców w pobliżu Frankfurtu, którzy mieli zaczepiać mieszkańców i zachowywać się głośno.

W odpowiedzi na te informacje, Burmistrz Łęknicy zapewnił, że nie doszło do żadnych incydentów i ekscesów z udziałem uchodźców. - Poinformowałem o tym i sprostowałem te informacje w mediach ogólnopolskich i lokalnych - napisał w oświadczeniu.

Kuliniak dodał również, że w Łęknicy od ponad 20 lat mieszkają, handlują na lokalnym bazarze, kształcą swoje dzieci, cudzoziemcy pochodzący z Bułgarii i Rumunii. Mniejszość ta liczy kilkaset osób. Ludzie ci stali się nieodłączną częścią społeczności lokalnej. Być może to właśnie oni zostali uznani za uchodźców nielegalnie przekraczających granicę. Łęknica jest bezpiecznym, spokojnym, przyjaznym turystom i cudzoziemcom miasteczkiem - szczycącym się, jako jedyne miejsce w Polsce - dwoma obiektami na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO tj.: Światowy Geopark UNESCO Łuk Mużakowa oraz Park Mużakowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.