PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze. W całej Polsce, zwłaszcza na zachodzie kraju, interweniowały służby

  • PAP/GP    2 sierpnia 2017 - 08:30
Burze. W całej Polsce, zwłaszcza na zachodzie kraju, interweniowały służby
Z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że około 23 tys. odbiorców w Wielkopolsce jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej. (fot.:pexels.com)

Ponad 600 interwencji strażaków i około 23 tys. odbiorców bez prądu - to bilans burz, które przeszły głównie nad zachodnią Polską - poinformowały w środę (2 sierpnia) Państwowa Straż Pożarna i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Od kilku dni do Polski napływa gorące powietrze z południa Europy. W wielu miejscach w kraju temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Jak poinformował rzecznik PSP Paweł Frątczak w ciągu ostatniej doby oraz od północy do godz. 8 rano w środę strażacy interweniowali w sumie ponad 600 razy, najczęściej w woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Usuwali powalone na drogi konary drzew oraz zabezpieczali zerwane dachy.

- 90 procent naszych działań związanych jest z silnym wiatrem. Na szczęście nikomu nic się nie stało - powiedział Frątczak.

Z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że około 23 tys. odbiorców w Wielkopolsce jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Naprawy trwają.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.