PARTNER PORTALU
  • BGK

Co 56 sekund kolejne zgłoszenie. Warszawska straż miejska ma ręce pełne roboty

  • JS    8 stycznia 2018 - 23:29
Co 56 sekund kolejne zgłoszenie. Warszawska straż miejska ma ręce pełne roboty
Jednym z obszarów objętych częstymi kontrolami, które miały zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, jak i chronić infrastrukturę, była komunikacja zbiorowa (fot. pixabay.com)

Więcej zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska, zwierząt i parkowania, ale za to mniej przypadków zakłócania porządku publicznego i spożywania alkoholu. Ponad 560 tys. zgłoszeń wpłynęło do warszawskiej straży miejskiej w 2017 r. – to rekordowa liczba.
  • Znacznego zaangażowania wymagało od straży miejskiej również zabezpieczenie imprez i zgromadzeń publicznych, które odbywały się na terenie miasta.
  • W 2017 r. wpłynęło 2734 informacji o organizowanych wydarzeniach, które objęto stałym lub doraźnym nadzorem.
  • Jednym z obszarów objętych częstymi kontrolami, które miały zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, jak i chronić infrastrukturę, była komunikacja zbiorowa.
  • W 2017 r. straż miejska interweniowała w środkach komunikacji zbiorowej w przypadku 11617 zdarzeń.

565 679 zgłoszeń wpłynęło do straży miejskiej w 2017 r. – to o ponad 36 tys. zgłoszeń więcej niż rok wcześniej, a na przestrzeni ostatnich 5 lat aż o ponad 123 tys. zgłoszeń więcej.

ciągu doby rejestrowano średnio 1,5 tys. zgłoszeń. Było ich mniej w weekendy, za to najwięcej od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00-13.00.

75 proc. wszystkich zgłoszeń wpłynęło od mieszkańców. Najwięcej z dzielnic: Śródmieście, Mokotów, Wola i Praga Południe. W porównaniu do 2016 r. liczba zgłoszeń od mieszkańców wzrosła o ok. 15 proc.

Do straży miejskiej wpłynęło ponad 148 tys. zgłoszeń z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego – to mniej aż o 11 proc. niż rok wcześniej. Aż o 26 proc. mniej zdarzeń odnotowano w związku ze spożywaniem alkoholu i o 9 proc. mniej w związku z zakłócaniem porządku publicznego.

Utrzymująca się tendencja spadkowa to m.in. efekt konsekwentnie realizowanych przez strażników miejskich działań interwencyjnych i prewencyjnych podejmowanych cyklicznie w miejscach szczególnie zagrożonych wystąpieniem tych zjawisk, będących jednocześnie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

Jednym z obszarów objętych częstymi kontrolami, które miały zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, jak i chronić infrastrukturę, była komunikacja zbiorowa. W 2017 r. straż miejska interweniowała w środkach komunikacji zbiorowej w przypadku 11617 zdarzeń.

Istotnym elementem codziennych działań wpływających na utrzymanie porządku publicznego, a jednocześnie stanowiących odciążenie dla policji, było podejmowanie z ulic miasta osób w stanie nietrzeźwości. W 2017 r. strażnicy podjęli 19812 osoby nietrzeźwe - 52 proc. z „ulicy”, 24 proc. od Policji oraz 15 proc. od Pogotowia Ratunkowego.

Działania strażników doprowadziły również do ujęcia i przekazania Policji 623 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, w tym najczęściej osób poszukiwanych, posiadających środki odurzające, nietrzeźwych kierujących i osoby podejrzane o dokonanie dewastacji.

Znacznego zaangażowania wymagało od straży miejskiej również zabezpieczenie imprez i zgromadzeń publicznych, które odbywały się na terenie miasta. W 2017 r. wpłynęło 2734 informacji o organizowanych wydarzeniach, które objęto stałym lub doraźnym nadzorem. Łącznie do obsługi zabezpieczeń skierowano 6378 strażników.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.