PARTNER PORTALU
  • BGK

Dariusz Nowak nowym doradcą prezydenta Krakowa

  • JS    18 września 2017 - 22:55
Dariusz Nowak nowym doradcą prezydenta Krakowa
Dariusz Nowak jest emerytowanym policjantem, absolwentem Akademii Pedagogicznej na kierunku nauki społeczne (Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powołał nowego doradcę ds. bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego. Został nim Dariusz Nowak – emerytowany policjant z wieloletnim doświadczeniem w zakresie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Wśród zadań nowego doradcy prezydenta jest współpraca z komórkami Urzędu Miasta Krakowa i miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie organizowanych i współorganizowanych przedsięwzięć, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne. Ponadto Dariusz Nowak będzie współpracował z komórkami UMK w zakresie rozwoju systemu monitoringu wizyjnego w Krakowie. Będzie również współdziałał z administracją samorządową, organizacjami pozarządowymi, dzielnicami miasta Krakowa oraz środowiskami zajmującymi się bezpieczeństwem. Do obowiązków nowego doradcy będą należeć także działania analityczne, oceniające sytuację miasta pod względem bezpieczeństwa.

Dariusz Nowak jest emerytowanym policjantem, absolwentem Akademii Pedagogicznej na kierunku nauki społeczne. Pracę w policji rozpoczął w 1987 roku w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Później (w latach 1996-2013) swoje doświadczenie wykorzystał pełniąc funkcję rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dwukrotnie, w latach 1998 i 2004 był rzecznikiem Komendanta Głównego Policji. Reprezentował policję podczas debat, wystąpień telewizyjnych i radiowych o zasięgu lokalnym, krajowym czy międzynarodowym. Wypowiadał się na temat walki z przestępczością i działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Małopolsce.

Organizował obsługę medialną pod kątem bezpieczeństwa wizyt Jana Pawła II i Benedykta XVI w Małopolsce w latach 1997, 1999, 2002 i 2006. Kierował zespołem prasowym małopolskiej policji podczas pobytu piłkarzy i kibiców w Małopolsce w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Od 2014 do 2017 roku był rzecznikiem prasowym i głównym specjalistą ds. public relations w krakowskiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli.

Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonego Policjanta, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę czy Złotym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jasińska, 2017-09-19 17:16:35

    Dobrze ustosunkowani.... sami swoi ... tacy wybitni... dlaczego w takim razie jest tal źle?