PARTNER PORTALU
 • BGK

Kierowcy będą trzymać emocje na wodzy? Warszawski ratusz rusza z kampanią

 • JS    28 listopada 2016 - 20:49
Kierowcy będą trzymać emocje na wodzy? Warszawski ratusz rusza z kampanią
Kampania ma zwrócić uwagę na to, jak trudna jest praca kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) i z jaką agresję ze strony kierowców kontrolerzy muszą mierzyć się na co dzień (fot.pixabay.com)

• Uderzenie w twarz, potrącenie przez samochód, ciężkie pobicie, wyzwiska i obelgi – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego każdego dnia spotykają się z agresją ze strony kierowców. Tylko za to, że wykonują swoją pracę.
• Warszawski ratusz chce to zmienić.
"Kontroluj się" – to hasło najnowszej kampanii społecznej Miasta Stołecznego Warszawy i Zarządu Dróg Miejskich. Kampania ma zwrócić uwagę na to, jak trudna jest praca kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) i z jaką agresję ze strony kierowców kontrolerzy muszą mierzyć się na co dzień. Ich praca przynosi wymierne korzyści wszystkim mieszkańcom Warszawy. Dochody z parkowania przeznaczane są przecież na rozwój miasta – m.in. na remonty dróg.

„Kontroluj się – to proste”

Kontrole w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego prowadzi 47 kontrolerów, w tym 13 kobiet. Wszyscy są pracownikami Zarządu Dróg Miejskich i wykonują powierzone im obowiązki służbowe najlepiej, jak potrafią. - Choć trudno w to uwierzyć, niektórzy kierowcy są w stanie posunąć się naprawdę daleko, aby uniknąć kary w wysokości 50 złotych. A przecież kontrolerzy to tacy sami ludzie jak my. Mają rodziny, dzieci. Niektórzy także są kierowcami. Pomimo, że wykonują zawód „podwyższonego ryzyka”, nie przysługuje im żadna dodatkowa ochrona prawna. Chcemy zaapelować o przyznanie kontrolerom SPPN statusu funkcjonariusza publicznego. Wówczas agresja wobec nich mogłaby być surowiej i skuteczniej karana - informuje ratusz.

W ramach kampanii Miasta Stołecznego Warszawy i Zarządu Dróg Miejskich powstał film oparty na prawdziwych relacjach kontrolerów. Choć pracowników ZDM zastąpili aktorzy, te sytuacje wydarzyły się naprawdę. A przecież nie musiały. „Kontroluj się” w relacjach z innymi – to wcale nie jest trudne.

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego obejmuje dziś ok. 30 tys. miejsc parkingowych w centrum miasta. Celem strefy jest zwiększenie rotacji miejsc parkingowych, tak aby łatwiej było zaparkować osobom które muszą skorzystać z parkingu w centrum. Stawki opłat wynoszą (zgodnie z limitem ustalonym ustawowo) od 3 do 4,2 zł za godzinę. W przypadku braku opłaty nakłada się karę w wysokości 50 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (8)

 • gumi51, 2016-12-03 22:41:13

  Ja uważam, że spot jest na tyle mocny, że ruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca :) trzeba mieć nadzieję :D
 • Gosia, 2016-12-01 15:20:31

  a ja nie jestem w cale taka pewna czy ta kampania cokolwiek zmieni, bo co? myslicie ze ludzie po obejrzeniu jakiegos tam filmiku nagle zaczna miec ludzkie odruchy, ktorych nie maja od wielu lat?
 • bolan, 2016-11-30 16:19:46

  A wystarczy się przyznać, że się nie zrobiło czegoś co się powinno i normalnie przyjąć konsekwencje zamiast próbować atakować