Kierowcy będą trzymać emocje na wodzy? Warszawski ratusz rusza z kampanią

• Uderzenie w twarz, potrącenie przez samochód, ciężkie pobicie, wyzwiska i obelgi – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego każdego dnia spotykają się z agresją ze strony kierowców. Tylko za to, że wykonują swoją pracę.
• Warszawski ratusz chce to zmienić.
Kierowcy będą trzymać emocje na wodzy? Warszawski ratusz rusza z kampanią
Kampania ma zwrócić uwagę na to, jak trudna jest praca kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) i z jaką agresję ze strony kierowców kontrolerzy muszą mierzyć się na co dzień (fot.pixabay.com)

"Kontroluj się" – to hasło najnowszej kampanii społecznej Miasta Stołecznego Warszawy i Zarządu Dróg Miejskich. Kampania ma zwrócić uwagę na to, jak trudna jest praca kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) i z jaką agresję ze strony kierowców kontrolerzy muszą mierzyć się na co dzień. Ich praca przynosi wymierne korzyści wszystkim mieszkańcom Warszawy. Dochody z parkowania przeznaczane są przecież na rozwój miasta – m.in. na remonty dróg.

„Kontroluj się – to proste”

Kontrole w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego prowadzi 47 kontrolerów, w tym 13 kobiet. Wszyscy są pracownikami Zarządu Dróg Miejskich i wykonują powierzone im obowiązki służbowe najlepiej, jak potrafią. - Choć trudno w to uwierzyć, niektórzy kierowcy są w stanie posunąć się naprawdę daleko, aby uniknąć kary w wysokości 50 złotych. A przecież kontrolerzy to tacy sami ludzie jak my. Mają rodziny, dzieci. Niektórzy także są kierowcami. Pomimo, że wykonują zawód „podwyższonego ryzyka”, nie przysługuje im żadna dodatkowa ochrona prawna. Chcemy zaapelować o przyznanie kontrolerom SPPN statusu funkcjonariusza publicznego. Wówczas agresja wobec nich mogłaby być surowiej i skuteczniej karana - informuje ratusz.

W ramach kampanii Miasta Stołecznego Warszawy i Zarządu Dróg Miejskich powstał film oparty na prawdziwych relacjach kontrolerów. Choć pracowników ZDM zastąpili aktorzy, te sytuacje wydarzyły się naprawdę. A przecież nie musiały. „Kontroluj się” w relacjach z innymi – to wcale nie jest trudne.

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego obejmuje dziś ok. 30 tys. miejsc parkingowych w centrum miasta. Celem strefy jest zwiększenie rotacji miejsc parkingowych, tak aby łatwiej było zaparkować osobom które muszą skorzystać z parkingu w centrum. Stawki opłat wynoszą (zgodnie z limitem ustalonym ustawowo) od 3 do 4,2 zł za godzinę. W przypadku braku opłaty nakłada się karę w wysokości 50 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ja uważam, że spot jest na tyle mocny, że ruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca :) trzeba mieć nadzieję :D

gumi51, 2016-12-03 22:41:13 odpowiedz

a ja nie jestem w cale taka pewna czy ta kampania cokolwiek zmieni, bo co? myslicie ze ludzie po obejrzeniu jakiegos tam filmiku nagle zaczna miec ludzkie odruchy, ktorych nie maja od wielu lat?

Gosia, 2016-12-01 15:20:31 odpowiedz

A wystarczy się przyznać, że się nie zrobiło czegoś co się powinno i normalnie przyjąć konsekwencje zamiast próbować atakować

bolan, 2016-11-30 16:19:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE