PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków dołożył się do hybrydowych samochodów dla Policji

  • JS    12 grudnia 2017 - 20:51
Kraków dołożył się do hybrydowych samochodów dla Policji
– Kraków konsekwentnie inwestuje w działania służące poprawie bezpieczeństwa w mieście. Najważniejszym obszarem tych działań pozostaje współpraca z Policją – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. (fot. krakow.pl)

Miasto dofinansowało zakup 20 samochodów hybrydowych dla Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
– Kraków konsekwentnie inwestuje w działania służące poprawie bezpieczeństwa w mieście. Najważniejszym obszarem tych działań pozostaje współpraca z Policją – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Miasto wspiera policyjne programy kierunkowe, staże aplikacyjne funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej, z ukierunkowaniem na patrolowanie miejsc najbardziej zagrożonych w mieście, jak i zakupy niezbędnego sprzętu.

Nowe sprawne samochody to z pewnością ważne narzędzie w codziennej służbie policjantów, niezbędne dla skutecznej realizacji zadań. – Dużą zaletą samochodów z napędem hybrydowym jest też zmniejszone zużycie paliwa i tym samym dużo mniejsza emisja szkodliwych spalin i hałasu. Jest to więc inwestycja, która wpisuje się również w nasze wspólne działania na rzecz ochrony środowiska i zwalczania smogu – zaznaczył Jacek Majchrowski.

Ze względu na zwiększenie działań antysmogowych w tym roku miasto zdecydowało się przekazać środki finansowe na 160 dodatkowych ośmiogodzinnych dyżurów policjantów ruchu drogowego oraz na zakup dymomierza i analizatora spalin. Wydział Ruchu Drogowego KMP prowadzi systematyczne kontrole przy wykorzystaniu analizatorów spalin. W 2015 roku przy użyciu tych urządzeń skontrolowano 1060 pojazdów, z których 320 zostało wyeliminowanych z ruchu, ze względu na ujawnione nieprawidłowości. W 2016 roku przy pomocy analizatorów spalin skontrolowano 1219 pojazdów, z których 270 zostało wyeliminowanych z ruchu, a w 2017 roku podczas 1655 kontroli zatrzymano 325 dowodów rejestracyjnych. 

Zakup w 2017 roku 20 sztuk radiowozów policyjnych z napędem hybrydowym, w połączeniu 50 proc. środków miasta i 50 proc. Komendanta Głównego Policji, zasili tabor samochodowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Pojazdy te będą stanowić ważny element wspomagania działań i przyczynią się do szybszego przemieszczania sił i środków będących w dyspozycji KMP, co stanowi nieocenioną pomoc dla bezpieczeństwa mieszkańców i skutecznej realizacji zadań policji w zakresie działań zarządzania kryzysowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Tadeusz, 2017-12-18 22:51:34

    Zabudowano korytarze przewietrzania , na zlecenie pana prezydenta ZiKiT przeprowadza tak organizacje ruchu drogowego żeby powstawały korki, promuje się ciasną zabudowę , bez rozwijania infrastruktury drogowej - i tych kilka samochodów elektrycznych ma rozwiązać problem ?