PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie: Samorządy wsparły przywrócenie posterunków policji

  • MN    7 grudnia 2016 - 13:49
Kujawsko-pomorskie: Samorządy wsparły przywrócenie posterunków policji
Symboliczne przecięcie wstęgi do otwartego budynku Posterunku Policji w Lubieniu Kujawskim. (fot. mat. policji)

• W woj. kujawsko-pomorskim odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia kolejnych przywróconych posterunków w Lubieniu Kujawskim i Chodczu.
• W uroczystościach uczestniczyli m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Szymczyk i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
• Większość potrzebnych pieniędzy na uruchomienie posterunków zapewniły samorządy.
Przywrócenie posterunków to główny postulat konsultacji społecznych, których przeprowadzono ponad 12 tysięcy - mówił podczas uroczystości (6 grudnia) wiceminister Jarosław Zieliński. - Podczas konsultacji zapowiedziałem, że tam, gdzie będą warunki, wola samorządów, a najważniejsze - oczekiwania społeczne, tam odtworzymy posterunki. Stąd program modernizacji służb.

Wiceminister podziękował za "sojusz samorządu z rządem i za wsparcie, które umożliwiło przywrócenie posterunku". 

Nadinsp. Andrzej Szymczyk stwierdził natomiast, że przywracanie posterunków to przywracanie poczucia bezpieczeństwa, którego nie da się zbudować ”na telefon”. - Policja na telefon się nie sprawdziła - podkreślił podczas przemówienia.

Posterunki policji w Lubieniu Kujawskim i Chodczu to kolejne przywrócone posterunki w województwie kujawsko-pomorskim, a także w powiecie włocławskim. Nie bez znaczenia było wsparcie samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji.

Przywrócenie posterunku w Lubieniu Kujawskim wiązało się z kosztem w wysokości ponad 176 tys. złotych, z czego większość kwoty, bo ponad 114 tys. złotych przekazały władze gminy i miasta. Z budżetu policji przekazano na ten cel ponad 61 tys. złotych. W posterunku pracować będzie sześciu funkcjonariuszy.

Koszt wyremontowania i dostosowania obiektu w Chodczu do potrzeb policji wyniósł ponad 212 tys. złotych. Większość tej kwoty przekazały władze gminy i miasta w kwocie 135 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.