PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Autostrada A2 zamknięta czasowo po wypadku autokaru

  • PAP/GP    25 kwietnia 2017 - 10:12
Łódzkie: Autostrada A2 zamknięta czasowo po wypadku autokaru
We wtorek nad ranem na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Zawady w powiecie brzezińskim autokar wiozący 41 obywateli Białorusi zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu i przewrócił na bok. (fot.pixabay.com)

Od godziny do 90 minut będzie zamknięta autostrada A2 w kierunku Warszawy w okolicach miejscowości Zawady (woj. łódzkie) - poinformowała dyżurna ruchu PID. Utrudnienia związane są z wypadkiem autokaru, w którym we wtorek rano rannych zostało 18 obywateli Białorusi.
Jak poinformowała we wtorek (25 kwietnia) przed godz. 9.30 Edyta Charążka z Punktu Informacji Drogowej autostrada A2 w kierunku Warszawy będzie zamknięta na czas wyciągania autokaru z rowu na 377 km tej trasy pomiędzy węzłami Łódź Północ - Łowicz.

- Policja wyznaczyła objazd na węźle Stryków drogą krajową nr 14 do m. Domaniewice, następnie DW 704 wracamy do autostrady A2 do węzła Łowicz. Na węźle Łódź Północ zamknięta również łącznica Gdańsk - Warszawa oraz łącznica Katowice - Warszawa - wyjaśniła.

We wtorek nad ranem na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Zawady w powiecie brzezińskim autokar wiozący 41 obywateli Białorusi zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu i przewrócił na bok. W wyniku zdarzenia rannych zostało 18 osób, które trafiły do szpitali na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Jedna osoba z najcięższymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR

- Policjanci na miejscu przeprowadzają szczegółowe oględziny, przesłuchują świadków zdarzenia i gromadzą całość materiału procesowego aby jak najdokładniej odtworzyć przebieg zdarzenia. Z poczynionych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Białorusi, którzy wracali z wycieczki w Pradze - powiedział kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Według policji prowadzący autokar 49-letni kierowca był trzeźwy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.