PARTNER PORTALU
  • BGK

Pakiety "antydzikowe"? Miasto Marki ma sposób na dziki

  • JS    16 sierpnia 2017 - 21:31
 Pakiety "antydzikowe"? Miasto Marki ma sposób na dziki
Miasto radzi, by w celu zabezpieczenia nieruchomości przed dzikami posypać odpowiedni obszar środkiem odstraszającym dziki. (fot. pixabay.com)

Z uwagi na zgłoszenia mieszkańców dotyczące pojawiania się dzików na terenach miejskich Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej miasta Marki przygotował "pakiety antydzikowe".
W skład pakietu wchodzą:

- ok. 1,5 kg środka odstraszającego dziki,

- ulotka "Dziki w mieście",

- ulotka dotycząca środka odstraszającego.

Miasto radzi, by w celu zabezpieczenia nieruchomości przed dzikami posypać odpowiedni obszar środkiem odstraszającym dziki.

"Zastosowany środek to produkt w postaci granulowanej, którego używa się do odżywiania, użyźniania gleby i odstraszania dzikiej zwierzyny. Dokładnie dobrane składniki produktu w czasie rozpuszczania doskonale użyźniają glebę i jednocześnie, pod wpływem temperatury i wilgoci, powodują wydzielanie wyróżniających się zapachów nieprzyjaznych dzikim zwierzętom. Zapobiega to przyzwyczajeniu się zwierząt do tej samej woni i tym samym skutecznie i długo chroni przed pojawianiem się m.in. dzików" - tłumaczy urząd miasta.

Zaznacza, że środek składa się z naturalnych składników i jest w pełni biodegradowalny, nie jest toksyczny, a do tego może być stosowany w obszarach ochrony wód i rolnictwa ekologicznego. Mało tego, w procesie rozkładu dostarcza do gleby korzystne pierwiastki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.