PARTNER PORTALU
  • BGK

Państwowa Straż Pożarna: 16 ofiar pożarów

  • PAP/JS    14 stycznia 2017 - 11:16
Państwowa Straż Pożarna: 16 ofiar pożarów
Od września 2016 r., który w statystykach straży pożarnej jest początkiem obecnego sezonu grzewczego, strażacy ponad 2,4 tys. razy interweniowali w przypadkach dotyczących ulatniania się tlenku węgla (fot. pixabay.com)

Od czwartku (12 stycznia) do sobotniego poranka doszło w Polsce do 511 pożarów, w których zginęło 16 osób, a 38 zostało rannych - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
Jak zaznaczył rzecznik, najtragiczniejszy był piątek (13 stycznia). W tym dniu doszło w Polsce do 221 pożarów, w których zginęło 11 osób, a 19 odniosło obrażenia.

W piątek w nocy w miejscowości Ryczywół (Wielkopolskie) w wyniku pożaru zginęła pięcioosobowa rodzina: matka i jej czterej dorośli synowie. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej. Działania zakończono w sobotę około godziny 5.

Frątczak podkreślił, że o tej porze roku do pożarów najczęściej dochodzi w wyniku niewłaściwej eksploatacji lub wad urządzeń grzewczych, elektrycznych lub gazowych.

"Wszystkie te pożary powstały w mieszkaniach i w domach. Większość z nich powstało w nocy. Zostały późno zauważone, i to też mogło mieć wpływ na ich skutki" - podkreśla rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Od września 2016 r., który w statystykach straży pożarnej jest początkiem obecnego sezonu grzewczego, strażacy ponad 2,4 tys. razy interweniowali w przypadkach dotyczących ulatniania się tlenku węgla.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.