PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: 110 interwencji straży związanych z silnym wiatrem

  • PAP/JS    31 maja 2017 - 21:24
Pomorskie: 110 interwencji straży związanych z silnym wiatrem
Większość spośród 110 związanych z wiatrem interwencji, w jakich od godz. 8 rano brali udział strażacy, polegała na usuwaniu powalonych przez podmuchy gałęzi i drzew (Fot. Morguefile.com)

110 interwencji - głównie usuwanie wiatrołomów - odnotowała w środę (31 maja) pomorska straż pożarna w związku z silnym wiatrem.
Na nadrzecznej plaży w Malborku wiatr spowodował osunięcie się z palików łodzi, która przygniotła mężczyźnie nogi łamiąc przynajmniej jedną z nich.

Jak poinformował wieczorem st. kpt. Rajmund Darga z sekcji ds. koordynacji ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, większość spośród 110 związanych z wiatrem interwencji, w jakich od godz. 8 rano brali udział strażacy, polegała na usuwaniu powalonych przez podmuchy gałęzi i drzew. Darga podał, że najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiatach: wejherowskim (19), słupskim (15) i puckim (15).

Dodał, że do nietypowego zdarzenia związanego z wiatrem, doszło w Malborku, gdzie na miejscowej nadrzecznej plaży "osunęła się z palików drewniana łódka i przygniotła nogi mężczyźnie". Według oceny strażaków, mężczyzna doznał złamania przynajmniej jednej z kończyn.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Rafał Grzeszkiewicz poinformował z kolei, że środowy wiatr nie spowodował większych kłopotów związanych z zaopatrzeniem w energię elektryczną. "Mamy jednak kolejne ostrzeżenie o silnym wietrze, jaki ma wiać w nocy ze środy na czwartek w strefie brzegowej" - poinformował Grzeszkiewicz dodając, że według synoptyków będzie to wiatr zachodni o sile w porywach do 8 w skali Beauforta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.