PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań inwestuje w bezpieczeństwo

  • PAP/JS    27 kwietnia 2018 - 18:09
Poznań inwestuje w bezpieczeństwo
Podpisanie umowy pomiędzy Miastem a Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu (fot. UM w Poznaniu)

Kwotą prawie 600 tys. zł władze Poznania dofinansują działania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zastępca prezydenta miasta Mariusz Wiśniewski podkreślił, że podpisana w tej sprawie umowa to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców.
Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że dzięki dofinansowaniu możliwy będzie m.in. zakup pojazdów sprzętu ratowniczo-gaśniczego i specjalistycznego, a także modernizację jednostek ratowniczo-gaśniczych.

"Podpisana umowa, to nie tylko inwestycja w Straż Pożarną, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców Poznania. Im lepszy będzie sprzęt, tym większa pewność, że po dotarciu na miejsce pożaru lub wypadku pomoc przebiegać będzie szybciej i sprawniej. Przykładem z ostatnich miesięcy może być praca strażaków po katastrofie na Dębcu" - podkreślił zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, który w imieniu miasta podpisał umowę. Państwową Straż Pożarną reprezentował komendant miejski, mł. bryg. mgr inż. Jacek Michalak.

Wiśniewski wskazał, że kwota, jaką zostanie wsparta PSP jest niemal dwukrotnie większa w porównaniu z rokiem 2014, kiedy wsparcie wyniosło niecałe 314 tysięcy zł.

Władze miasta przypomniały ponadto, że Poznań wspomaga również Straż Pożarną także w budowie nowych jednostek. We wrześniu uroczyście otwarto nową strażnicę na Głuszynie, trwają też prace nad siedzibami dla OSP Ratownictwo Wodne i OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego. Koszt budowy nowej strażnicy ma wynieść ok. 12 milionów złotych; połowę tej kwoty ma pokryć miasto.

Według ostatnich statystyk, na które powołuje się poznański magistrat, w latach 2014-2017 odnotowano poprawę stanu bezpieczeństwa pożarowego na terenie miasta, a liczba pożarów zmniejszyła się o 14 proc.

"W 2014 roku 9 osób zginęło wskutek pożarów, natomiast w zeszłym roku były tylko dwie ofiary. Specjalistyczny sprzęt przydaje się również w interwencjach spowodowanych anomaliami pogodowymi. Liczba zdarzeń pogodowych jest niezależna, jednak stałe doposażenie jednostek ochrony przeciwpożarowej pozwala na skuteczne usuwanie skutków tych zdarzeń. Tylko w zeszłym roku straż pożarna interweniowała w takich przypadkach ponad 2000 razy" - podało biuro prasowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.