PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier: Rozporządzenie ws. szkód po nawałnicach podpisane

  • PAP/JS    24 sierpnia 2017 - 17:33
Premier: Rozporządzenie ws. szkód po nawałnicach podpisane
Premier podkreśliła, że w rozporządzeniu znajduje się dodatkowych 76 gmin. "Wszystkie gminy, które się zgłosiły, zostały w rozporządzeniu ujęte" - powiedziała (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Dzisiaj podpisałam kolejne rozporządzenie powiększające liczbę gmin, dla których zostały zastosowane szczególne rozwiązania dot. odbudowy i remontów budynków po nawałnicach - powiedziała po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.
"Dzisiaj podpisałam kolejne rozporządzenie powiększające liczbę gmin, (...) dla których zostały zastosowane szczególne rozwiązania dot. odbudowy i remontów budynków, uproszczone procedury, tak aby ułatwić tym wszystkim, którzy są poszkodowani, żeby te remonty zostały przeprowadzone" - powiedziała na konferencji prasowej Szydło.

Premier podkreśliła, że w rozporządzeniu znajduje się dodatkowych 76 gmin. "Wszystkie gminy, które się zgłosiły, zostały w rozporządzeniu ujęte" - powiedziała. 

Jak dodała szef MSWiA przeprowadzi analizę obowiązujących systemów i programów zarządzania kryzysowego. "W ciągu miesiąca mają być przedstawione w tej sprawie rekomendacje - poinformowała Beata Szydło.

"Podjęliśmy decyzję o przeanalizowaniu i przygotowaniu opinii, rekomendacji na temat aktualnie obowiązujących systemów i programów zarządzania kryzysowego, również stanu prawnego. Taka analiza zostanie przeprowadzona. Jako osoba wiodąca zobowiązany został do tego minister (SWiA - red) Mariusz Błaszczak. W ciągu miesiąca takie rekomendacje pojawią się i jeżeli zostanie wskazana konieczność zmiany aktów prawnych, to oczywiście rząd to przygotuje w najbliższym czasie" - zapowiedziała premier.

Rząd w czwartek (24 sierpnia) zapoznał się z informacją szefa MSWiA ws. działań podejmowanych w związku z sierpniowymi nawałnicami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.