PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura chce, by wojewoda ocenił bezpieczeństwo na stadionie Cracovii

  • PAP/JS    12 stycznia 2018 - 19:18
Prokuratura chce, by wojewoda ocenił bezpieczeństwo na stadionie Cracovii
W związku z wydarzeniami na stadionie Komisja Ligi nałożyła karę na Cracovię - dwa najbliższe mecze ligowe oraz kolejne spotkanie z Wisłą bez udziału publiczności (fot. pixabay.com)

Krakowska prokuratura wystąpiła do wojewody, by zbadał i ocenił poziom bezpieczeństwa na stadionie Cracovii. W zależności od oceny wojewody stadion może nawet czasowo zostać zamknięty – poinformowała prokuratura.
Sprawa dotyczy wydarzeń, do jakich doszło 13 grudnia ub.r. podczas meczu ekstraklasy piłkarskiej Cracovia - Wisła Kraków (1:4). W 55. minucie spotkania kibice Cracovii odpalili środki pirotechniczne, który wystrzeliwali w kierunku sektora zajmowanego przez 700-osobową grupę fanów Wisły. Mecz został przerwany na ponad 20 minut. Grę wznowiono, gdy służby opanowały sytuację.

Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła dochodzenie w tej sprawie. W ramach postępowania prokuratura wystąpiła także do wojewody.

"Prokuratura złożyła wniosek do wojewody małopolskiego o zbadanie stopnia bezpieczeństwa na stadionie Cracovii. Jeżeli wojewoda uzna, że nie będzie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprez masowych na stadionie Cracovii, konsekwencją takiego stanowiska może być nawet rozważenie możliwości zamknięcia stadionu do czasu zapewnienia takiego bezpieczeństwa" - powiedział szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Rafał Babiński.

Jak wyjaśnił, stanowisko prokuratury jest reakcją na stwierdzone naruszenie zasad bezpieczeństwa, ostateczną decyzję w ramach swoich uprawnień podejmie wojewoda.

O wniosku prokuratury poinformowało Radio RMF.

W związku z wydarzeniami na stadionie Komisja Ligi nałożyła karę na Cracovię - dwa najbliższe mecze ligowe oraz kolejne spotkanie z Wisłą bez udziału publiczności. Ponadto do końca sezonu ma obowiązywać zakaz wyjazdowy kibiców Cracovii, a klub musi zapłacić 100 tysięcy złotych grzywny.

W tym samym dniu, tj. 14 grudnia, wydarzenia, do jakich doszło podczas derbów Krakowa w ekstraklasie pomiędzy Cracovią i Wisłą, potępił również w wydanym oświadczeniu Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.