ŚDM: Częstochowa uczy kierowców jak walczyć z terroryzmem

• Częstochowska obsługa transportu miejskiego przechodzi szkolenia antyterrorystyczne.
• Motorniczych i kierowców szkoli się pod kątem przeciwdziałania zagrożeniom w pojazdach, które prowadzą.
ŚDM: Częstochowa uczy kierowców jak walczyć z terroryzmem
ŚDM są poważnym wyzwaniem dla antyterrorystów. W Częstochowie szkolą się na wypadek ataku kierowcy komunikacji miejskiej. (fot.:pixabay.com)

Samorządy przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży. W Częstochowie rusza kolejny kurs z serii szkoleń dla pracowników transportu. Czterystu kierowców i motorniczych zostanie przeszkolonych na wypadek ataku terrorystycznego. Częstochowa obsługę komunikacji miejskiej szkoli regularnie, także z pierwszej pomocy i samoobrony.

- Potrzeba organizacji szkoleń była determinowana faktem planowanej pielgrzymki papieża Franciszka do Częstochowy, a także rzeszą turystów i pielgrzymów, którzy zapowiedzieli swoje przybycie do naszego miasta - mówi dziennikarzom Onetu Maciej Hasik, rzeczni prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie.

Szkolenie składa się z dwóch części. Pierwsza to wykład o bezpieczeństwie międzynarodowym, a druga to praktyczne ćwiczenia z policją.

Częstochowa będzie, obok Krakowa i Wieliczki, jednym z kluczowych miejsc Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie pielgrzymów z całego świata z Papierzem Franciszkiem odbędzie się w lipcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

"Spotkanie pielgrzymów z całego świata z PAPIERZEM Franciszkiem odbędzie się w lipcu."

kox, 2016-07-28 19:10:42 odpowiedz

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski apeluje o pomoc Chodzi o ochronę dzieci biskupa Kalety poczętych in vitro przed śmiercią. Biskup chce zabić swoje dzieci. Ks. Tadeusz ujawnia sprawę. Mam wrażenie, że wszystkim zależy tylko na wyciszeniu tej sprawy i wpłynięciu na ks. Tadeusza by milczał albo nawe...t kłamał. I to w Kościele poraża najbardziej. Jeśli nie kler, jeśli media katolickie milczą lub kłamią to gdzie są zaangażowani wierni? Cały Kościół taki jest? Czemu sprawa jest wyciszona? rozwiń

maria, 2016-06-05 14:41:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE