PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż interweniowałą w całym kraju po burzach

  • PAP/GP    24 lipca 2017 - 07:25
Straż interweniowałą w całym kraju po burzach
Po burzach miały miejsce podtopienia a najtrudniejsza sytuacja zostałą odnotowana w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. (fot.:pixabay.com)

Prawie tysiąc razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską - poinformował w poniedziałek rano (24 lipca) rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
Doszło do licznych podtopień. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic, ulic, tuneli. Usuwali też powalone przez wiatr konary drzew.

- W sumie strażacy wyjeżdżali do 980 akcji. Ponad 500 spośród nich związanych było z intensywnym deszczem, a reszta z porywistym wiatrem - powiedział Frątczak.

Jak poinformował, jeśli chodzi o podtopienia, najtrudniejsza była sytuacja w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.- Najwięcej interwencji związanych z wiatrem mieliśmy w województwie śląskim i mazowieckim - podał rzecznik PSP.

- Na szczęście nie ma osób poszkodowanych, nie mamy też - w tej chwili - informacji o pozrywanych liniach energetycznych czy uszkodzonych dachach - powiedział Frątczak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.