PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: trudne warunki na drogach po opadach śniegu

  • PAP/JS    16 marca 2018 - 22:36
Świętokrzyskie: trudne warunki na drogach po opadach śniegu
Jak dodała, najgorsze warunki panują na trasach wojewódzkich nr 751 i 752 - w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Słupi i Bodzentyna. (fot. pixabay.com)

Po intensywnych opadach śniegu trudne warunki jazdy panują na drogach w woj. świętokrzyskim. Tir blokuje drogę krajową nr 7 w Tokarni pod Kielcami. Śliskie są także trasy wojewódzkie i lokalne.
Śnieg mocno pada w niektórych miejscach regionu od kilku godzin, panuje też lekki mróz - jezdnie dróg są zaśnieżone i śliskie.

Jak poinformował dyżurny kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Kamil Nowakowski, w Tokarni na drodze krajowej nr 7 Warszawa-Kraków tir blokuje trasę na wzniesieniu - od strony Jędrzejowa w kierunku Kielc. "Tam utworzył się dosyć duży korek na ok. 8-10 km" - zaznaczył dyżurny.

Problemy z płynnym ruchem pojazdów są też na Raszówce, w ciągu DK nr 74 na odcinku Kielce-Piotrków Trybunalski, gdzie trasę wcześniej blokował tir i również utworzył się korek. Problemy z podjazdem pod wzniesienia mają także ciężarówki w Czekarzewicach na DK 79 Warszawa-Sandomierz i DK 9 Radom-Rzeszów w Lubieni.

Obecnie na trasach krajowych w regionie pracuje cały sprzęt do zimowego utrzymania: 70 pojazdów - solarek i pługo-piaskarek.

Na drogach wojewódzkich po południu i wieczorem pracowało 40 solarek i pługo-piaskarek. "W tym momencie nie ma na trasach szczególnych utrudnień, nawet tam gdzie chwilowo ciężarówki utrudniają ruch, samochody osobowe przejeżdżają" - opisywała dyżurna Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Aleksandra Woźniak-Czaplarska.

Jak dodała, najgorsze warunki panują na trasach wojewódzkich nr 751 i 752 - w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Słupi i Bodzentyna.

W regonie doszło do kilku wypadków. Najgroźniejszy w skutkach miał miejsce w Nałęczowie w gm. Końskie, na powiatowej drodze w kierunku Opoczna (woj. łódzkie). Jak poinformował Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, w zderzeniu dwóch pojazdów zginęły dwie osoby - obywatele Gruzji - a pięć zostało rannych.

"Kierowca opla zafiry, którym podróżowało siedmiu Gruzinów, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus" - opisywał przebieg wypadku policjant. Kierowcy i dwóm pasażerom autobusu nic się nie stało.

Przygodzki dodał, że na trasach lokalnych panują bardzo trudne warunki do podróżowania - zaapelował do kierowców o rozważną, jazdę i "zdjęcie nogi z gazu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.