PARTNER PORTALU
  • BGK

Szef MSWiA zlecił kontrolę odśnieżania dachów

  • PAP    11 stycznia 2010 - 16:51

Szef MSWiA Jerzy Miller zobowiązał wojewodów do przeprowadzenia kontroli odśnieżania dachów ze szczególnym uwzględnieniem dużych obiektów - m.in. supermarketów, hal i centrów handlowych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.
Kontrolę przeprowadzają inspektorzy Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego. "W związku z intensywnymi opadami śniegu, które miały miejsce w ostatnich dniach, szef resortu poprosił wojewodów o wydanie podległym służbom, w tym nadzorowi budowlanemu polecenia szczególnej uwagi na konieczność usuwania śniegu i lodu z dachów oraz balkonów" - poinformowała Woźniak w komunikacie.

Jak dodała, szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2 tys. m kw. oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad 1 tys. m kw. Chodzi m.in. o hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny.

Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani przez prawo budowlane do usuwania z dachów śniegu i lodu. Jeśli tego nie dopilnują, grozi im ukaranie mandatem o wysokości co najmniej 500 zł lub nawet decyzja o zamknięciu obiektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.