PARTNER PORTALU
  • BGK

W Mircu otwarto posterunek policji. Siedziba w urzędzie gminy

  • PAP/JS    16 stycznia 2018 - 18:50
W Mircu otwarto posterunek policji. Siedziba w urzędzie gminy
Posterunek w Mircu jest 72. tego typu policyjną placówką uruchomioną w Polsce w ciągu dwóch ostatnich lat (fot. MSWiA/twitter)

Szef MSWiA Joachim Brudziński otworzył w Mircu (Świętokrzyskie) posterunek policji.
Posterunek w Mircu jest 72. tego typu policyjną placówką uruchomioną w Polsce w ciągu dwóch ostatnich lat. Brudziński przypomniał, że na doposażenie i wyposażenie policji zostanie przeznaczonych do 2020 roku 6 mld zł roku.

Zwrócił uwagę, że blisko 90 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. "To zasługa policjantów i tych wszystkich, którzy postanowili przywrócić etos słowom - służba, praworządność i bardzo ciężka praca. To także owoc pracy tych, którzy mówili, że nie można dzielić Polaków na tych z wielkich metropolii oraz na tych, którzy mieszkają poza metropoliami i zostali pozbawieni tego poczucia bezpieczeństwa" - zaznaczył minister.

Przytoczył dane z raportu Komendy Głównej Policji na temat przestępczości. "Liczba przestępstw kryminalnych spadła o prawie 28 tys., kradzieży - o 20 tys. Liczba włamań i przestępstw przeciwko mieniu zmniejszyła się o 12 tys. To wpływa na poczucie bezpieczeństwa, którego chcą nasi mieszkańcy. Będę kontynuował działania w tym zakresie podjęte przez mojego poprzednika" - zapewnił. Wyraził uznanie dla działań poprzednika szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Otwarty posterunek policji w Mircu czasowo będzie się mieścił w urzędzie gminy, gdzie na ten cel zostały wygospodarowane pomieszczenia dla funkcjonariuszy. Docelowo policjanci przeniosą się do nowej siedziby. Gmina zamierza przekazać grunty pod jej budowę, a inwestycja ma się zakończyć w 2020 roku.

To trzeci posterunek policji reaktywowany w ciągu ostatnich dwóch lat w woj. świętokrzyskim po Chmielniku i Sitkówce-Nowinach. Do 2020 roku mają powstać kolejne - w Bogorii, Górnie, Iwaniskach, Klimontowie, Nowym Korczynie, Osieku, Pacanowie, Piekoszowie, Pawłowie i Szydłowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.