PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-Mazurskie: Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59

  • PAP/JS    13 maja 2017 - 20:42
Warmińsko-Mazurskie: Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59
W sobotę (13 maja) rozpoczęła się budowa inwestycji - realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie ona kosztować 3,3 mln zł i ma być gotowa do października. (fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa/twitter)

To kolejna inwestycja prowadzona na terenie Polski Wschodniej, która ma poprawić funkcjonowanie systemu komunikacyjnego i podnieść bezpieczeństwo - powiedział wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, obecny na rozpoczęciu budowy ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59 w Rozogach.
• Inwestycja w Rozogach obejmuje przebudowę skrzyżowania DK nr 53 i 59 z drogą gminną i powiatową na rondo, a także m.in. budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i parkingu.

•  Zaplanowano też przebudowę odcinków obu dróg krajowych na łącznej długości ok. 800 m.

W sobotę (13 maja) rozpoczęła się budowa inwestycji - realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie ona kosztować 3,3 mln zł i ma być gotowa do października.

Obecny przy rozpoczęciu prac w Rozogach wiceminister infrastruktury i budownictwa podkreślił, że jest to już kolejna inwestycja prowadzona na terenie Polski Wschodniej, która ma poprawić funkcjonowanie systemu komunikacyjnego i podnieść bezpieczeństwo.

"Czasami takie stosunkowo niewielkie (pod względem kosztów) projekty rozwiązują bardzo istotne problemy lokalnej społeczności. I tym właśnie kierujemy się przy wyborze miejsc do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i poprawie sieci dróg krajowych" - ocenił Szmit.

Powiedział, że ogromny ruch inwestycyjny, który w tej chwili jest na polskich drogach, jeszcze się zwiększy. Jako przykład podał woj. warmińsko-mazurskie, gdzie w szczycie sezonu budowlanego przy inwestycjach drogowych ma pracować łącznie 4 tys. osób.

Dodał, że podobne "symboliczne wbicie łopaty", jak na budowie ronda w Rozogach, zaplanowano w najbliższych dniach na rozpoczęcie prac przy drodze ekspresowej S6 na północ od Szczecina i S17 w okolicach Garwolina.

Inwestycja w Rozogach obejmuje przebudowę skrzyżowania DK nr 53 i 59 z drogą gminną i powiatową na rondo, a także m.in. budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i parkingu. Zaplanowano też przebudowę odcinków obu dróg krajowych na łącznej długości ok. 800 m.

Inwestycja jest realizowana w systemie "projektuj i buduj" przez firmę Skanska SA. Prace budowlane mają zakończyć się do 3 października.

W Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych jest obecnie 39 zadań w woj. warmińsko-mazurskim, zatwierdzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Realizacja tego programu ma zmniejszyć liczbę odcinków niebezpiecznych i podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego. Z planów GDDKiA wybierane są te inwestycje, dla których zostały określone najwyższe "klasy ryzyka". Lista ma być każdego roku aktualizowana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.