PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-Mazurskie: Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59

  • PAP/JS    13 maja 2017 - 20:42
Warmińsko-Mazurskie: Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59

W sobotę (13 maja) rozpoczęła się budowa inwestycji - realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie ona kosztować 3,3 mln zł i ma być gotowa do października. (fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa/twitter)

To kolejna inwestycja prowadzona na terenie Polski Wschodniej, która ma poprawić funkcjonowanie systemu komunikacyjnego i podnieść bezpieczeństwo - powiedział wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, obecny na rozpoczęciu budowy ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59 w Rozogach.
• Inwestycja w Rozogach obejmuje przebudowę skrzyżowania DK nr 53 i 59 z drogą gminną i powiatową na rondo, a także m.in. budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i parkingu.

•  Zaplanowano też przebudowę odcinków obu dróg krajowych na łącznej długości ok. 800 m.

W sobotę (13 maja) rozpoczęła się budowa inwestycji - realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie ona kosztować 3,3 mln zł i ma być gotowa do października.

Obecny przy rozpoczęciu prac w Rozogach wiceminister infrastruktury i budownictwa podkreślił, że jest to już kolejna inwestycja prowadzona na terenie Polski Wschodniej, która ma poprawić funkcjonowanie systemu komunikacyjnego i podnieść bezpieczeństwo.

"Czasami takie stosunkowo niewielkie (pod względem kosztów) projekty rozwiązują bardzo istotne problemy lokalnej społeczności. I tym właśnie kierujemy się przy wyborze miejsc do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i poprawie sieci dróg krajowych" - ocenił Szmit.

Powiedział, że ogromny ruch inwestycyjny, który w tej chwili jest na polskich drogach, jeszcze się zwiększy. Jako przykład podał woj. warmińsko-mazurskie, gdzie w szczycie sezonu budowlanego przy inwestycjach drogowych ma pracować łącznie 4 tys. osób.

Dodał, że podobne "symboliczne wbicie łopaty", jak na budowie ronda w Rozogach, zaplanowano w najbliższych dniach na rozpoczęcie prac przy drodze ekspresowej S6 na północ od Szczecina i S17 w okolicach Garwolina.

Inwestycja w Rozogach obejmuje przebudowę skrzyżowania DK nr 53 i 59 z drogą gminną i powiatową na rondo, a także m.in. budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i parkingu. Zaplanowano też przebudowę odcinków obu dróg krajowych na łącznej długości ok. 800 m.

Inwestycja jest realizowana w systemie "projektuj i buduj" przez firmę Skanska SA. Prace budowlane mają zakończyć się do 3 października.

W Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych jest obecnie 39 zadań w woj. warmińsko-mazurskim, zatwierdzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Realizacja tego programu ma zmniejszyć liczbę odcinków niebezpiecznych i podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego. Z planów GDDKiA wybierane są te inwestycje, dla których zostały określone najwyższe "klasy ryzyka". Lista ma być każdego roku aktualizowana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: