PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Służby samorządowe są w stanie podwyższonej czujności

  • JS    23 marca 2016 - 21:13
Warszawa: Służby samorządowe są w stanie podwyższonej czujności

Prezydent Warszawy składa kwiaty pod Ambasadą Królestwa Belgii (fot. R. Motyl/umwarszawa.pl)

Po tragicznych zamachach terrorystycznych, jakie miały miejsce 22 marca, w stolicy Belgii, na polecenie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zwołano posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono stan bezpieczeństwa w stolicy oraz koordynację zadań pomiędzy służbami.
- Zaprosiłam Państwa na specjalne posiedzenia Zespołu, bowiem po wydarzeniach w Brukseli musimy wymienić się informacjami na temat stanu bezpieczeństwa w Warszawie. Ważne, aby w obecnej sytuacji zachować czujność i gotowość, gdyż pozwalają one na szybką reakcję w razie realnego zagrożenia – powiedziała, otwierając Zespół Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ABW, RCB, KSP, KM PSP, lotniska, Służby Ochrony Kolei, Straży Miejskiej metra oraz ZTM.

Jak podkreślono, wszystkie służby państwowe oraz samorządowe są w stanie podwyższonej czujności. Przedstawiciel policji podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców stolicy nie jest zagrożone.

Metro warszawskie wzmocniło patrole Służby Ochrony Metra na stacjach. Zostały sprawdzone procedury, a władze przewoźnika są w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, zarówno miejskimi, jak i państwowymi.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wysłała list kondolencyjny do burmistrza Brukseli Yvana Mayeura z wyrazami bólu i wsparcia dla rodzin ofiar.  Prezydent Warszawy złożyła także wieniec i zapaliła znicz pod Ambasadą Królestwa Belgii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: