PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury sieją spustoszenie. Ponad 1,4 tys. interwencji

  • PAP/JS    24 lutego 2017 - 17:04
Wichury sieją spustoszenie. Ponad 1,4  tys. interwencji

Trzy osoby zostały ranne w wyniku wichur, które przechodzą nad Polską; od czwartku (23 lutego) strażacy interweniowali już blisko 1400 razy - wynika z informacji przedstawionej po południu szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi podczas wideokonferencji w PSP.
"Meldunki, które odebrałem świadczą, że Państwowa Straż Pożarna jest przygotowana i ma odpowiednie środki, aby nieść pomoc obywatelom" - powiedział Błaszczak.

Minister spraw wewnętrznych i administracji zwołał odprawę w związku z obecną sytuacją pogodową. Komendanci wojewódzcy z terenów najbardziej dotkniętych załamaniem pogody złożyli raporty. Z przedstawionych przez nich informacji wynika, że w woj. dolnośląskim powalone gałęzie raniły dwie osoby, a w województwie łódzkim - jedną. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W wielu miejscach w kraju strażacy cały czas usuwają skutki porywistego wiatru, opadów deszczu oraz roztopów. Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski zapewnił, że podległe mu służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.