PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozporządzenie o właściwości miejscowej dyrektorów RZGW opublikowane

  • AK    9 marca 2018 - 17:47
Rozporządzenie o właściwości miejscowej dyrektorów RZGW opublikowane
Załącznik do rozporządzenia zawiera informację o przyporządkowaniu każdej z 2478 gmin w Polsce do poszczególnych RZGW (Fot. Shutterstock.com)

9 marca w Dzienniku Ustaw RP zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie określenia właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawach z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
Rozporządzenie ma na celu przyporządkowanie gmin do właściwego miejscowo organu regulacyjnego - dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Załącznik do rozporządzenia zawiera informację o przyporządkowaniu każdej z 2478 gmin w Polsce do poszczególnych RZGW.

Rozporządzenie wchodzi w życie 10 marca 2018 roku.

Zobacz wykaz gmin i ich przyporządkowanie do regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w dziale multimedia

Czytaj także:
Marek Gróbarczyk: Wody Polskie mają działać tak, by nie wzrosły ceny wody pitnej dla ludności

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • Rebus, 2018-03-12 09:31:54

    Czy to już zawsze będzie taki bajzel w prawie i rozporządzenia wydawane na dzień przed upływem ustawowych terminów. Od gmin wymagacie a sami macie to w głębokim poważaniu.