PARTNER PORTALU
  • BGK

Uber chwali się milionem użytkowników

  • pt    19 kwietnia 2017 - 11:52
Uber chwali się milionem użytkowników
Aplikacja jest dostępna w Polsce od 2014 r. (fot. Uber)

W ciągu niespełna 3 lat obecności na polskim rynku Uber udostępnił swoje usługi w 7 polskich aglomeracjach - Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Konurbacji Śląskiej.
• Uber ma już w Polsce milion zarejestrowanych użytkowników.

• Aplikacja jest dostępna w Polsce od 2014 r.

• Polska jest dla Ubera trzecim największym rynkiem w Unii Europejskiej, po Wielkiej Brytanii i Francji.

Jak informuje Uber jego aplikacja ma w Polsce już milion zarejestrowanych użytkowników.
W ciągu niespełna trzech lat obecności na polskim rynku Uber udostępnił swoje usługi w siedmiu polskich aglomeracjach - Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Konurbacji Śląskiej.

Czytaj też: Przewóz osób tylko z wymaganą licencją. Zmiana w prawie uderzy w Ubera

Zdaniem Ubera, jego oferta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców, zwłaszcza wśród przedstawicieli tzw. pokolenia Y, to jest osób urodzonych między 1978 a 1990 rokiem.
Jak informuje firma, z aplikacji korzystała bądź korzysta jedna trzecia młodych mieszkańców największych polskich miast.

- Dziękujemy milionowi polskich użytkowników za zaufanie, którym nas obdarzyli - w ciągu niespełna trzech lat obecności na polskim rynku Uber stał się najpopularniejszą aplikacją do zamawiania przejazdów. Użytkownicy Ubera zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę, a nas cieszy, że ponad 95 proc. z nich jest zadowolonych z korzystania z aplikacji – mówi Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce.

Według firmy, popularność aplikacji jest związana z dużą akceptacją nowych technologii wśród młodych Polaków.

- Przedstawiciele młodego pokolenia nie wyobrażają sobie życia bez internetowych aplikacji i przyznają, że dają im one poczucie bezpieczeństwa. Aż 72 proc. młodych Polaków z największych miast za bardziej wiarygodny sposób naliczania opłaty za przejazd uważa wskazanie nawigacji GPS niż wskazanie taksometru, a prawie 60 proc. z nich bardziej ufa weryfikacji kierowcy w aplikacji mobilnej niż identyfikacji kierowcy w pojeździe – informuje Uber.

Uber to firma technologiczna, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferują możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa w ponad 500 miastach w więcej niż 80 krajach na całym świecie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Marjan, 2017-04-19 16:51:55

    Brawo panowie. Obym jeździł z Wami jak najdłużej, zdecydowanie wole być kierowca niż swoją poprzednia robotę :)