PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Konsultacje ws. koncepcji budowy linii elektroenergetycznej dużej mocy

  • PAP/rs    7 grudnia 2017 - 12:09
Wrocław. Konsultacje ws. koncepcji budowy linii elektroenergetycznej dużej mocy
Konsultacje ws. koncepcji budowy linii elektroenergetycznej o mocy 400 kV na odcinku Mikułowa – Świebodzice rozpoczęły się w czwartek we Wrocławiu. Fot. Shutterstock.com

Konsultacje ws. koncepcji budowy linii elektroenergetycznej o mocy 400 kV na odcinku Mikułowa – Świebodzice rozpoczęły się w czwartek we Wrocławiu. Inwestycja pozwoli na dostawy energii dla ponad trzech milionów mieszkańców. Ma być gotowa do 2024 r.
Jak podano na konferencji prasowej, budowa linii 400 kV na odcinku Mikułowa - Świebodzice jest konieczna, ponieważ stan techniczny obecnej linii 220 kV, eksploatowanej od 1962 r. wymaga zdecydowanych działań.

- Dla dużych partnerów gospodarczych inwestujących na Dolnym Śląsku stabilność dostaw energii elektrycznej jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o atrakcyjności naszego regionu. Dlatego wspieram każdą inicjatywę poprawiającą stan infrastruktury elektroenergetycznej w województwie dolnośląskim - powiedział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu wzięli udział przedstawiciele samorządu z 20 gmin, przez które będzie przebiegać linia. W kolejnych etapach będą organizowane spotkania informacyjne także w poszczególnych sołectwach na trasie linii oraz z właścicielami gruntów.

- Transparentna polityka informacyjna jest dla PSE priorytetem. Będziemy prowadzić dialog ze stroną społeczną przez cały okres przygotowania i prowadzenia inwestycji. Mamy nadzieję, że świadomość znaczenia tego przedsięwzięcia dla bezpieczeństwa energetycznego regionu pomoże w pozyskaniu społecznej akceptacji i wsparcia zainteresowanych stron dla realizacji inwestycji - powiedział Michał Wójcik, dyrektor programu w PSE Centralnej Jednostce Inwestycyjnej.

Poinformowano, że obecnie przygotowywana jest niezbędna dokumentacja będąca podstawą do dalszych prac projektowych, a rok 2018 to okres konsultacji społecznych i rozmów z właścicielami nieruchomości. Zakończenie budowy nowej linii zaplanowano na 2024 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.