PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnicka SSE będzie większa?

  • PAP/AT    4 lutego 2018 - 11:19
Legnicka SSE będzie większa?
Po włączeniu nowych terenów do LSSE, strefa ta będzie obejmować łącznie ponad 1361 hektarów (fot.lsse.eu)

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce poszerzyć tereny inwestycyjne w gminie Radwanice. Według projektu tereny włączone do strefy mają tam objąć 20 hektarów. Szacuje się, że inwestorzy mogą stworzyć tam około tysiąca nowych miejsc pracy.
Według projektu rządowego rozporządzenia ws. włączenia do LSSE nowych terenów inwestycyjnych, zgodę na objęcie 20 hektarów gruntów strefą ekonomiczną potwierdziła uchwała przyjęta przez Radę Gminy Radwanice.

W uzasadnieniu projektu rozporządzenia podkreślono, że według szacunków, inwestycje realizowane na tych terenach pozwolą utworzyć niemal tysiąc miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne mogą wynieść ponad 530 mln zł.

Czytaj też: Rekordowy rok specjalnych stref ekonomicznych

- Włączenie do strefy legnickiej nowych terenów to stworzenie warunków realizacji inwestycji innowacyjnych, ukierunkowanych na produkcję eksportową oraz generujących nowe miejsca pracy, co pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy regionu - podkreślono w uzasadnieniu.

Prezes LSSE Witold Lech Idczak powiedział, że utworzenie podstrefy w Radwanicach to wyjście naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. - To będą w pełni uzbrojone tereny w odległości zaledwie trzech kilometrów od drogi S3. Teren inwestycyjny w Radwanicach położony jest jedynie 20 km Głogowa i około 15 km od Polkowic. Bliskość tych miast ma ogromne znaczenie, gdyż dysponują one bardzo dobrze wyszkoloną kadrą pracowników - powiedział Idczak.

Po włączeniu nowych terenów do LSSE, strefa ta będzie obejmować łącznie ponad 1361 hektarów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.