PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie tylko Mieszkanie Plus, BGK ma też inny ciekawy program

  • bad    5 stycznia 2018 - 19:30
Nie tylko Mieszkanie Plus, BGK ma też inny ciekawy program
Tak mają wyglądać Mieszkania dla rozwoju Kępna. Fot. BGK

Mieszkania dla Rozwoju to część programu Mieszkanie Plus, zakładający m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności. Inwestycje mają mieć komercyjny charakter, dlatego lokale nie będą objęte ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości, w tym regulacjami dotyczącymi wysokości czynszów i zasad kwalifikowania najemców.
Inwestycje mieszkaniowe są realizowane na zasadach rynkowych na nieruchomościach będących obecnie w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości.

BGK Nieruchomości podkreśla, że Mieszkania dla Rozwoju to program powszechny, adresowany do wszystkich grup społecznych. W sposób szczególny ma za zadanie poprawić sytuację młodych rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Celem programu jest też większa mobilność Polaków i elastyczność na rynku pracy.

W ramach programu budowane są wysokiej jakości budynki, przyjazne rodzinom i społecznościom lokalnym, spełniające rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne. Optymalizacja kosztu budowy mieszkań, oparta o standaryzację rozwiązań architektonicznych i wykorzystanie nowoczesnych technologii budowlanych, pozwala oferować czynsze dostępne dla osób słabiej uposażonych.

Czytaj też: Mieszkanie Plus: Minister Andrzej Adamczyk dziękuje samorządom. Za co?

W ramach programu Mieszkania dla Rozwoju w budowie jest ponad 1,2 tys. mieszkań w Katowicach, Warszawie, Białej Podlaskiej, Gdyni, Jarocinie, Kępnie, Pruszkowie i Wałbrzychu. Łącznie w przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań o łącznej wartości ponad 2 mld zł.

W ramach programu powstanie m.in. osiedle mieszkaniowe na warszawskim Ursynowie przy ul. Karczunkowskiej. Na działce o powierzchni 15 ha powstanie ponad 3 tys. mieszkań.

Tysiąc mieszkań ma powstać w Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku oraz ul. Korczaka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.