PARTNER PORTALU
  • BGK

30 Kreatywnych: Wrocław wyróżnia tych, którzy zmieniają miasto

  • aw    13 września 2017 - 12:23
30 Kreatywnych: Wrocław wyróżnia tych, którzy zmieniają miasto
Tak wyglądała gala wrocławskiego konkursu "30 Kreatywnych" w ubiegłym roku. tegoroczna odbędzie się 21 września (fot.wroclaw.pl)

Już po raz trzeci miasto Wrocław i portal miejski www.wroclaw.pl wyróżniają najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców w plebiscycie „30 Kreatywnych”. Są wśród nich ludzie biznesu, nauki, kultury oraz osoby działające na rzecz miasta i społeczeństwa.
Z setek zgłoszeń nadesłanych przez wrocławian po raz trzeci jury wybrało laureatów plebiscytu „30 Kreatywnych”. To ludzie, którzy mocniej chcą, więcej robią i mają odwagę, by ryzykować i realizować marzenia.

Osoby zgłaszane w plebiscycie „30 Kreatywnych Wrocławia” nominowane były w czterech kategoriach: kultura/sztuka/dizajn, nauka, biznes oraz społeczeństwo/miasto.

- Wrocław jest bardzo twórczym miastem. Wrocław jest miastem, gdzie mieszkają ludzie naprawdę kreatywni. Już trzeci raz z rzędu pokazujemy 30 najlepszych spośród nich – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który objął plebiscyt swoim patronatem.

Konkurs nowym impulsem

W poprzednich edycjach plebiscytu wyróżnieni zostali m.in. Michał Sadowski, założyciel Brand24, PWR Racing Team, który podbija świat swoimi bolidami, Olgę Malinkiewicz, fenomen w dziedzinie fizyki, ale także aktywiści miejscy, muzycy, inżynierzy, innowatorzy, designerzy i wielu, wielu innych.

- Po tym konkursie, parę osób się do mnie odezwało, że zainspirowałem ich do działania. Myślę, że to jest największa wartość konkursu 30 Kreatywnych Wrocławia, żeby szukać inspiracji- mówi Krzysztof Zaręba, jeden z Kreatywnych 2015, pomysłodawca, właściciel i wykonawca budowy pierwszego w Polsce domu na wodzie.

Przedsiębiorczość wyróżniona

Interesującą kategorią jest ta dotycząca wrocławskiej przedsiębiorczości. W szczególny sposób wyróżnia pomysłowość, innowacje i społeczną odpowiedzialność biznesu. Laureaci prezentują nowatorskie podejście do prowadzenia firmy i odniesiony sukces na wielu płaszczyznach.

W tej kategorii w 2017 r. laureatami zostali:

• Janusz Piechota z wykształcenia jest biologiem molekularnym. W lutym 2014 r. – wraz ze wspólniczką – założył firmę Amplicon, skupiającą się na opracowywaniu zestawów diagnostycznych, wykorzystujących informację zapisaną w sekwencji DNA, oraz metod, pozwalających na wykorzystanie informacji genetycznej w medycynie, weterynarii oraz w innych dziedzinach gospodarki.

• Piotr Krajewski. Osobista historia skłoniła go do założenia firmy Cancer Center, której celem jest poprawienie diagnostyki chorób nowotworowych.

• Arletta i Grzegorz Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów, który od trzech lat definiuje piwowarstwo jako sektor kreatywny. Piwo warzone w Stu Mostach znają już amatorzy złocistego trunku w 10 krajach.

• SatRevolution - Radosław Łapczyński, Grzegorz Zwoliński i Damian Fijałkowski, założyciele SatRevolutions. Światowid i Rusałka, pierwsze polskie satelity komercyjne, powstają we Wrocławiu na Praczach Odrzańskich. Chcą być największym polskim przedsiębiorstwem w przemyśle kosmicznym, już odliczają dni. Na początku 2018 r. urządzenia zostaną wystrzelone na orbitę.

• Michał Bieniek - współzałożyciel i prezes zarządu firmy Apeiron Synthesis. Współautor 20 publikacji, 2 rozdziałów książek i 6 patentów oraz wniosków patentowych z dziedziny nowych, innowacyjnych katalizatorów reakcji metatezy olefin.

• Pasibus. Sukces to efekt ciężkiej pracy, entuzjazmu, energii i potrzeby ciągłego rozwoju trzech wrocławian: 32-letniego Dawida Bojarojcia, 27-latka Piotra Staszczyńskiego i 33-letniego Jana Kulisiewicza. Streetfoodowa marka Pasibus tworzy flotę food trucków i sieć barów.

• Ewa Rogoż jest prekursorką idei coworkingu we Wrocławiu i tym samym założycielką pierwszej profesjonalnej przestrzeni coworkingowej w stolicy Dolnego Śląska – IdeaPlace. Od samego początku IdeaPlace – z siedzibą przy pl. Solnym 15 – aktywnie wspiera rozwój biznesu i przedsiębiorców.

Tegoroczna gala „30 Kreatywnych” odbędzie się 21 września w kinie Nowe Horyzonty.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-09-13 15:47:43

    I co to daje, Dudi stworzył metropolię turystyczną obsługiwaną przez Ukraińców, Żabki, Biedronki, Małpki Express, Fresh Markety! Idealne miejsce dla obszczymurów! Zobaczcie sami jak wygląda ta perła miast w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano! Nie od czapy dostał medal Karola Wielkiego od Merkel ...  rozwiń