PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Zanieczyszczenie powietrza przekroczone sześciokrotnie

  • pap/em    9 stycznia 2017 - 12:14
Wrocław: Zanieczyszczenie powietrza przekroczone sześciokrotnie
(fot. wroclaw.pl)

• Wrocławski magistrat zaapelował do mieszkańców miasta, by z powodu smogu w poniedziałek (9 stycznia) ograniczyli do minimum przebywanie na powietrzu.
• Stężenie zanieczyszczeń przekroczone jest nawet sześciokrotnie.
"W związku z notowanym dziś rano pogorszeniem jakości powietrza we Wrocławiu, przekroczeniami norm dopuszczalnych ilości pyłów zawieszonych i benzo(a)pirenu, wynikającym m.in. z niskich temperatur i braku wiatru, apelujemy do wrocławian, by ograniczyli do niezbędnego minimum przebywanie na powietrzu" - napisano w komunikacie wydanym w poniedziałek przez Urząd Miejski we Wrocławiu.

Jak wynika ze wskazań pomiarowych, stężenie zanieczyszczeń mierzone w dwóch punktach miasta przekroczone było momentami nawet sześciokrotnie.

Czytaj też: Kolejne miasto wprowadza darmową komunikację

Zanieczyszczenie powietrza może być groźne szczególnie dla osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób serca (jak niewydolność serca czy choroba wieńcowa) i chorób układu oddechowego, jak astma czy przewlekła choroba płuc. Narażone są także osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Magistrat zaapelował do mieszkańców Wrocławia o niespalanie śmieci i paliw gorszej jakości w domowych paleniskach. Zwrócił się również z prośbą o informowanie Straży Miejskiej, gdyby ktokolwiek wiedział o takim zachowaniu.

Bieżące informacje na temat jakości powietrza podawane są na stronie internetowe: air.wroclaw.pios.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.