Dolnośląskie: Rusza nowa filia zakładu radioterapii w Jeleniej Górze

• We wtorek (10 stycznia) w Jeleniej Górze (Dolnośląskie) rozpoczęła działalność nowa filia zakładu radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
• Rocznie ma przyjąć około 800 pacjentów, którzy dotąd na leczenie musieli jeździć do Wrocławia lub Wałbrzycha.
Dolnośląskie: Rusza nowa filia zakładu radioterapii w Jeleniej Górze
W DCO rocznie leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów z regionu oraz z innych części Polski (fot. pixabay.com)

Jak poinformowała rzecznik Dolnośląskiego Centrum Onkologii Agnieszka Czajkowska, na budowę nowej siedziby filii oraz jej wyposażenie wydano 30 mln zł.

"Ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze wyposażony jest w dwa nowoczesne akceleratory i tomograf komputerowy. Zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Zakładamy, że rocznie obsłuży około 800 pacjentów" - powiedziała Czajkowska.

Czytaj też: Samorządy wydały na programy zdrowotne 82 mln zł w 2015 r.

Rzecznik dodała, że jeleniogórska placówka jest "filią online", dzięki czemu pacjent w trakcie radioterapii ambulatoryjnej może być w niej zdalnie monitorowany i konsultowany przez specjalistów z Wrocławia.

"Podobny, zdalny sposób konsultacji stosujemy już w naszej pierwszej filii otwartej dwa lata temu w w Legnicy. I to przynosi bardzo dobre efekty" - powiedziała rzecznik.

W DCO rocznie leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów z regionu oraz z innych części Polski. W ramach radioterapii ambulatoryjnych wykonywanych jest ponad 4 tys. zabiegów, natomiast operacji chirurgicznych wykonuje się ponad 3 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE