PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocław: Nieszczepione dzieci nie będą mogły chodzić do żłobków?

 • Rynek Zdrowia/Radio Zet    28 lutego 2018 - 12:07
Wrocław: Nieszczepione dzieci nie będą mogły chodzić do żłobków?
Jako główny powód wskazuje się coraz częstsze unikanie obowiązkowych szczepień (fot.arch.)

Z taką inicjatywą wystąpili do prezydenta Wrocławia politycy SLD.
Jak zaznaczają, przyczyną takiego wniosku są niepokojące dane z których wynika, że rośnie zachorowalność dzieci na choroby zakaźne. Jako główny powód wskazuje się coraz częstsze unikanie obowiązkowych szczepień - informuje Radio Zet.

Wnioskodawcy wyjaśniają, że obecnie istnieje poważne zagrożenie dla funkcjonowania systemu szczepień opartego na odporności indywidualnej i populacyjnej. Tym samym, na skutek nieodpowiedzialnego zachowania rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci, istnieje poważne zagrożenie powrotem chorób, które dzięki systemowi szczepień obowiązkowych wydawały się już zapomniane, jak np. krztusiec, polio, czy odra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Prof. Glass, 2018-03-02 14:35:17

  Do Klemens: Koniecznie, a może żłobki też! Szkodliwość współczesnych szczepień polega na tym, że szczepionki są pełne różnego rodzaju adiuwantów czyli dodatków, w tym metali ciężkich, rtęci, aluminium itp. Od 2000 roku Grupa z Bilderbergu i Klub Rzymski włączyły szczepienia do tzw. programu depopula...cji Jeżeli jest Pan wrogiem Polski i POlaków to droga wolna, nikt Pana tu siłą nie  rozwiń
 • Klemens, 2018-03-01 21:29:16

  Nareszcie SLD ruszyło swoją dupcie i zaproponowało coś konkretnego. Powinno im to przysporzyć więcej poparcia niż wrogów. Trzeba jednak ta inicjatywa objąć cała Polskę i włączyć przedszkola.
 • Prof. Glass, 2018-03-01 12:18:59

  Pitu pitu! Nasz Jaśniepanujący DUdi I i ostatni zawsze wychyla się przed szereg! Mam nadzieję, że upier...li za chwilę CBA! Amerykańskie badania znane od przynajmniej dwóch lat mówią co innego! Jak Oni piszą, że szczepione dzieci są podatne na działania uboczne: autyzm, zespół Aspargera, uszkodzenia... narządów itp. to znaczy, że tak jest! Amerykanie powoli odpierają ataki lobby koncernów farmaceutycznych, tylko my swoimi własnymi rękami musimy "uśmiercać" nasze polskie dzieci!  rozwiń