PARTNER PORTALU
  • BGK

Kartą Dużej Rodziny można się już posługiwać przez smartfony i tablety

  • PAP/AK    12 stycznia 2018 - 10:36
Kartą Dużej Rodziny można się już posługiwać przez smartfony i tablety
(fot. Shutterstock.com)

Karta Dużej Rodziny dająca prawo rodzinom z co najmniej trójką dzieci do zniżek m.in. w sklepach czy placówkach kulturalnych jest już dostępna jako aplikacja mobilna. „Chcemy, aby Karta była dostępna w całej Polsce” - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen - porozumienie w tej sprawie podpisało w piątek MRPiPS.

Jak podkreśliła Rafalska, KDR jest ważnym instrumentem polityki rodzinnej. Wskazała, że dlatego istotne jest szukanie partnerów, dzięki którym KDR jest dla rodzin atrakcyjna, wygodna, funkcjonalna i dostępna.

"Chcemy, żeby Karta Dużej Rodziny była dostępna nie tylko w dużych miastach, aglomeracjach, bo to jest stosunkowo łatwe, ale żeby w całej Polsce, w mniejszych miejscowościach, małych miejscowościach i średnich mógł być sklep obuwniczy, spożywczy, nie tylko sieciowy, w którym można skorzystać z KDR" - powiedziała szefowa resortu.

Od paru lat zniżki dla dużych rodzin oferują także samorządy. W Tychach na Górnym Śląski program "3 + Liczna Rodzina" wystartował już dziewięć lat temu. W Białymstoku podobna oferta aktualna jest o czterech lat. Według szacunków tamtejszego urzędu miasta, w tym czasie rodziny, które mają kartę, tylko przy zakupie biletów na komunikację miejską zaoszczędziły łącznie prawie 3 mln zł. Czytaj więcej: Białystok inwestuje w rodzinę. Blisko 3,8 tys. rodzin w miejskim programie Karta Dużej Rodziny

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.