PARTNER PORTALU
  • BGK

Referendum odwoławcze: W niedzielę zdecydują się losy wójt Wińska

  • pt    17 czerwca 2017 - 13:03
Referendum odwoławcze: W niedzielę zdecydują się losy wójt Wińska
Żeby czerwcowe referendum było ważne do urn musi pójść przynajmniej 3/5 liczby osób, które brały udział w wyborze odwoływanego organu (fot. premier.gov.pl)

W niedzielę, 18 czerwca odbędzie się referendum w sprawie odwołania Jolanty Krysowatej ze stanowiska wójta gminy Wińsko.
Komitet odwoławczy zebrał blisko 1500 podpisów (wymagane było 700) za zorganizowaniem referendum.

Powodem jego zwołania był spadek jakości pracy urzędu poprzez pozbywanie się pracowników z dużym stażem, wprowadzenie bez konsultacji z radnymi i sołtysami wysokich opłat za korzystanie z wiejskich świetlic, podejmowanie najważniejszych decyzji bez konsultacji z mieszkańcami i radnymi czy wydawanie publicznych pieniędzy bez udzielania radnym informacji na ten temat.

Zdaniem Jolanty Krysowatej, zarzuty to sprawa polityczna, a nie troska o dobro mieszkańców. - To nie mieszkańcy zebrali podpisy, a mała grupa, która przegrała wybory – mówiła wójt Gazecie Wrocławskie.

Żeby czerwcowe referendum było ważne do urn musi pójść przynajmniej 3/5 liczby osób, które brały udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach samorządowych w 2014 r. Jolanta Krysowata uzyskała poparcie 55.58 % głosujących.

Referendum odwoławcze będzie ważne jeśli zagłosuje 1856 uprawnionych mieszkańców. Oznacza to, że frekwencja będzie musiała przekroczyć około 26,40%.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.