Referendum odwoławcze: W niedzielę zdecydują się losy wójt Wińska

W niedzielę, 18 czerwca odbędzie się referendum w sprawie odwołania Jolanty Krysowatej ze stanowiska wójta gminy Wińsko.
Referendum odwoławcze: W niedzielę zdecydują się losy wójt Wińska
Żeby czerwcowe referendum było ważne do urn musi pójść przynajmniej 3/5 liczby osób, które brały udział w wyborze odwoływanego organu (fot. premier.gov.pl)

Komitet odwoławczy zebrał blisko 1500 podpisów (wymagane było 700) za zorganizowaniem referendum.

Powodem jego zwołania był spadek jakości pracy urzędu poprzez pozbywanie się pracowników z dużym stażem, wprowadzenie bez konsultacji z radnymi i sołtysami wysokich opłat za korzystanie z wiejskich świetlic, podejmowanie najważniejszych decyzji bez konsultacji z mieszkańcami i radnymi czy wydawanie publicznych pieniędzy bez udzielania radnym informacji na ten temat.

Zdaniem Jolanty Krysowatej, zarzuty to sprawa polityczna, a nie troska o dobro mieszkańców. - To nie mieszkańcy zebrali podpisy, a mała grupa, która przegrała wybory – mówiła wójt Gazecie Wrocławskie.

Żeby czerwcowe referendum było ważne do urn musi pójść przynajmniej 3/5 liczby osób, które brały udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach samorządowych w 2014 r. Jolanta Krysowata uzyskała poparcie 55.58 % głosujących.

Referendum odwoławcze będzie ważne jeśli zagłosuje 1856 uprawnionych mieszkańców. Oznacza to, że frekwencja będzie musiała przekroczyć około 26,40%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE