PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław podpisał Kartę Różnorodności

  • PAP/JS    13 listopada 2017 - 21:07
Wrocław podpisał Kartę Różnorodności
Karta Różnorodności jest koordynowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To organizacja, której misją jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu. (fot. pixabay.com)

Promującą równość szans w zatrudnieniu Kartę Różnorodności podpisali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz sekretarz miasta Włodzimierz Patalas. Wrocławski magistrat dołączył do grona niemal dwustu sygnatariuszy karty w Polsce.
Dutkiewicz podkreślił, że wrocławski magistrat funkcjonuje zgodnie z zasadami poszanowania polityki równościowej. "Warto podkreślić jednak taki sposób myślenia dokonując gestu o charakterze symbolicznym i faktycznym" - powiedział prezydent Wrocławia na konferencji prasowej.

Karta Różnorodności jest koordynowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To organizacja, której misją jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu.

Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu podkreśliła, że podpisanie karty w przypadku takiej instytucji jak urząd miasta ma szczególne znaczenie. "Tu deklaracja opowiedzenia się po stronie odpowiednich wartości jest upubliczniana" - zaznaczyła dyrektor.

Z kolei sekretarz miasta podkreślił, że wrocławski magistrat od dawna kieruje się poszanowaniem praw mniejszości, czego dowodem jest zapis w regulaminie tego urzędu o równym traktowaniu bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, wyznanie czy orientację seksualną. "Dzisiejsze podpisanie Karty Różnorodności jest więc przypieczętowaniem reguł, które obowiązują u nas od lat" - zaznaczył Patalas.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest organizacją, która od 17 lat stara się promować w Polsce odpowiedzialny biznes, a od pięciu lat także kwestie budowania otwartych na różnorodność miejsc pracy. Polska była pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, a ósmym w Europie, w którym wprowadzona została Karta Różnorodności.

Karta Różnorodności jest pisemną deklaracją, podpisywaną przez pracodawcę, który zobowiązuje się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podejmowania działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Wyraża też gotowość organizacji do zaangażowania wszystkich pracowników i pracownic oraz partnerów biznesowych w te działania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.