PARTNER PORTALU
  • BGK

Alicja Chybicka: zgłosimy 50 poprawek do budżetu Wrocławia na kwotę ok. 300 mln zł

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 16:26
Alicja Chybicka: zgłosimy 50 poprawek do budżetu Wrocławia na kwotę ok. 300 mln zł
Ponad 50 poprawek do budżetu Wrocławia na 2018 r. chce zgłosić poprzez radnych Platformy Obywatelskiej kandydatka tej partii na prezydenta miasta poseł Alicja Chybicka. (Fot. Pixabay)

Ponad 50 poprawek do budżetu Wrocławia na 2018 r. chce zgłosić poprzez radnych Platformy Obywatelskiej kandydatka tej partii na prezydenta miasta poseł Alicja Chybicka. Chodzi o zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, transport publiczny i politykę społeczną.
• W ocenie kandydatki na prezydenta Wrocławia, z budżetu samorządu trzeba więcej wydawać na ochronę zdrowia i profilaktykę prozdrowotną - kandydatka proponuje, by w 2018 r. przeznaczono na to 15 mln zł, z czego 8 mln zł tylko na profilaktykę.

• Chybicka powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że równie istotne jest też zwiększenie środków na walkę ze smogiem i jego skutkami.

• W ramach zwiększenia budżetu na transport publiczny Chybicka postuluje zakup większej ilości pojazdów niskopodłogowych, co ma wpływ na komfort korzystania z komunikacji miejskiej.

Chybicka powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że równie istotne jest też zwiększenie środków na walkę ze smogiem i jego skutkami.

- We Wrocławiu mamy ze smogiem coraz większe problemy. Chodzi głównie o likwidację starych pieców tzw. kopciuchów - mówiła kandydatka na prezydenta miasta w przyszłorocznych wyborach.

W jej ocenie, z budżetu samorządu trzeba też więcej wydawać na ochronę zdrowia i profilaktykę prozdrowotną - kandydatka proponuje, by w 2018 r. przeznaczono na to 15 mln zł, z czego 8 mln zł tylko na profilaktykę.

- Niezbędne są też dodatkowe fundusze na likwidację kolejek do lekarzy. Szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności, gdy np. zaatakuje grypa - oceniła Chybicka.

Kandydatka proponuje również zapewnienie pięciodniowej opieki medycznej dla uczniów w szkołach, zwiększenie kwot przeznaczanych na opiekę senioralną w domach pomocy społecznej oraz np. 2 mln zł na finansowanie programu in vitro.

W ramach zwiększenia budżetu na transport publiczny Chybicka postuluje zakup większej ilości pojazdów niskopodłogowych, co ma wpływ na komfort korzystania z komunikacji miejskiej.

Prof. Chybicka jest posłanką PO i ordynatorem Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei". To największy i najnowocześniejszy ośrodek, który leczy białaczkę. Rocznie wykonuje najwięcej przeszczepów szpiku w Europie. Klinika jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jako pierwsza zgłosiła swą kandydaturę w walce o prezydenturę we Wrocławiu. Popiera ją PO, PSL oraz kilka ruchów miejskich i obywatelskich.

Drugim oficjalnym kandydatem w wyborach, które odbędą się jesienią 2018 r. jest Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego. Michalaka zgłosił Dolnośląski Ruch Samorządowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.