PARTNER PORTALU
  • BGK

Sekretarz gminy: obowiązek jego zatrudnienia regulują przepisy

  • bad    5 stycznia 2018 - 15:00
Sekretarz gminy: obowiązek jego zatrudnienia regulują przepisy
Fot. pixabay

Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu przeprowadziła kontrolę kompleksową gospodarki finansowej gminy Siekierczyn.
Jedną z nieprawidłowości, które wykryła wrocławska Regionalna Izba Obrachunkowa, dotyczyła stanowiska sekretarza gminy, w Urzędzie Gminy Siekierczyn nie zostało ono obsadzone.

- Pomimo, iż w obowiązującym od 2009 r. Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Gminy Siekierczyn uwzględniono funkcjonowanie stanowiska sekretarza gminy, wójt gminy nie dokonywał naboru kandydatów na to stanowisko – pisze w wystąpieniu pokontrolnym Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu.

Czytaj też: Ile zarabiają doradcy i asystenci prezydentów miast?

Wrocławska RIO zwraca uwagę, że wymóg utworzenia stanowiska sekretarza gminy w urzędzie gminy został nałożony przepisami art. 5 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, natomiast stosownie do przepisów art. 5 ust. 1a tej ustawy, nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza gminy przeprowadza się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska.

W wystąpieniu pokontrolnym RIO nakazała, by przestrzegano przepisów ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, w szczególności w zakresie obowiązku zatrudnienia sekretarza gminy w Urzędzie Gminy Siekierczyn, stosownie do art. 5 ustawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.