PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: e-usługi w trzech gminach

  • pt    18 kwietnia 2017 - 10:35
Dolnośląskie: e-usługi w trzech gminach
Cezary Przybylski i Emilian Bera (fot.dolnoslaskie.pl)

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, burmistrz Jawora Emilian Bera wspólnie z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim podpisali umowę na dofinansowanie unijnego projektu e-usługi na kwotę ponad 3,5 miliona złotych.
• Umowa na e-usługi dla trzech gmin powiatu jaworskiego podpisana.

• Trzy urzędy wspólnie stworzą nowoczesne e-usługi dla swoich mieszkańców.

• Stworzony zostanie m.in. moduł e-cmentarze, który zawierać będzie m.in. interaktywne mapy kwater, ułatwiające odnalezienie grobów bliskich.

Dzięki projektowi trzy gminy powiatu jaworskiego: miasto Jawor (lider projektu), Mściwojów oraz Wądroże Wielkie zawiązały partnerstwo i wspólnie stworzą nowoczesne e-usługi dla swoich mieszkańców.

- Każdy podpisany wniosek, i tym samym każda złotówka, która trafia do gmin Dolnego Śląska, to powód do radości. Fundusze unijne zmieniają na lepsze nasze miejscowości. Na przykładzie tego projektu możemy przekonać się, że partnerstwo się opłaca, a wygranymi są przede wszystkim mieszkańcy tych gmin – podkreślił Cezary Przybylski.

- Samorządy muszą iść z duchem czasu i stawiać na postęp informatyczny. Dzięki unijnemu projektowi oraz naszej sąsiedzkiej współpracy udało się pozyskać kolejne pieniądze na rozwój naszych gmin. Chcemy, aby nasze miejscowości były na czasie z nowinkami informatycznymi. E-usługi to odpowiedź na to, jak być jeszcze bliżej naszych mieszkańców – mówił Emilian Bera.

Wśród nowych usług wprowadzonych w ramach projektu są m.in:

- elektroniczne biuro obsługi interesanta, czyli możliwość złożenia wielu wniosków bez wychodzenia z domu;

- zintegrowany system płatności elektronicznych e-płatności, to uiszczanie opłat już nie tylko w kasie urzędu miasta, ale także zdalnie przez Internet: przelewem lub kartą;

 - moduł E-rezerwacje i bilety – ucieszy wszystkich tych, którzy oczekują z niecierpliwością na spektakle, wydarzenia kabaretowe czy sportowe realizowane w Jaworskim Ośrodku Kultury lub na OSiRze;

- moduł e-cmentarze – zawierać będzie m.in. interaktywne mapy kwater, ułatwiające odnalezienie grobów bliskich.

Ponadto w ramach projektu znajdą się takie moduły jak: e-zwiedzanie, e-przedsiębiorca, e-woda i ścieki. Wdrożona zostanie usługa pozwalająca na wyrysy i wypisy z map geodezyjnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.