PARTNER PORTALU
  • BGK

IMGW ostrzega przed siarczystymi mrozami

  • PAP/KDS    4 marca 2018 - 20:41
IMGW ostrzega przed siarczystymi mrozami
Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed mrozem wydano dla 6 województw. (fot.pixabay.com)

We wschodniej i południu części kraju temperatury w nocy mogą tam spaść lokalnie do minus 19 stopni C, możliwe też piętrzenia wody przez lód na Bugu we Frankopolu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dodano, że we wtorek (6.03) gołoledzi można się spodziewać w całym kraju.
Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed mrozem wydano dla województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz południa małopolskiego. Temperatury mogą tam spaść w nocy do minus 16 stopni Celsjusza, lokalnie jednak można się spodziewać nawet minus 19 stopni C. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do godzin porannych.

Dodatkowo na północno-wschodnich obrzeżach Polski oraz na obrzeżach południowo-zachodnich w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą wystąpić opady marznącego deszczu ze śniegiem lub deszczu. Mogą one powodować gołoledź. We wtorek gołoledzi można się spodziewać w całym kraju.

IMGW wydało też ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia w związku z piętrzeniem wody przez lód na Bugu we Frankopolu. Przewiduje się tam wzrost poziomu wody powyżej stanu ostrzegawczego (lecz poniżej stanów alarmowych). Ostrzeżenie to obowiązuje do poniedziałku w południe. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.