PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław lepszy niż Ateny, Amsterdam czy Paryż. Zwyciężył w konkursie European Best Destination 2018

  • PAP/KDS    8 lutego 2018 - 18:13
Wrocław lepszy niż Ateny, Amsterdam czy Paryż. Zwyciężył w konkursie European Best Destination 2018
Wrocław wygrał z takimi miastami jak hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż. (fot.shutterstock.com)

- Jestem niezwykle dumny. Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy - komentuje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Miasto zostało laureatem konkursu European Best Destination 2018. Pokonało m.in. Ateny czy Paryż.
Stolica Dolnego Śląska była jedynym polskim miastem biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu European Best Destination. Zwycięzca został wybrany w internetowym głosowaniu, w którym brali udział mieszkańcy miasta oraz turyści go odwiedzający. Wrocław otrzymał głosy ze 146 krajów.

- Jestem niezwykle dumny. Chcę serdecznie podziękować wszystkim wrocławianom oraz kochającym to miasto turystom za każdy oddany głos. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy - powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Czytaj więcej: Warszawa. Ruszyła kampania "Ulice dla Kobiet"

Wrocław wygrał z takimi miastami jak hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż. W rywalizacji co roku bierze udział 20 miast.

Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, podkreśliła, że Wrocław uzyskał nominacje do konkursu, ponieważ kapituła konkursu zauważyła rozwój miasta, który miał miejsce w ostatnich latach. - Organizacja dużych przedsięwzięć, jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej - powiedziała Samborska.

Dodała, że rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 mln turystów. - Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście - dodała Samborska.

Laureatami poprzednich edycji konkursu European Best Destination były m.in. Porto, Bordeaux, Lizbona i Kopenhaga.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2018-02-09 10:44:16

    No tak Wrocławek środkowoeuropejską Ibizą.dla obszczymurów idealny ring do wyżycia się! Wiedzą to mieszkańcy!