PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbigniew Raczak, komendant policji we Wrocławiu, stracił stanowisko

  • PAP/PSZ    5 stycznia 2018 - 09:31
Zbigniew Raczak, komendant policji we Wrocławiu, stracił stanowisko
Wrocławska policja straciła szefa. (fot. Evan Lorne / Shutterstock.com)

Komendant miejski policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniew Raczak został 4 stycznia odwołany ze stanowiska - oznajmił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Według medialnych doniesień, podinsp. Raczak miał zostać znaleziony przed sklepem. Policjant miał być pijany, bez butów i z rozbitą głową. W nocy z 3 na 4 stycznia trafił na jeden z wrocławskich szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Czytaj także: Komendant wrocławskiej policji stracił buty, teraz straci stanowisko

"Komendant miejski policji we Wrocławiu wczoraj został zdymisjonowany przez komendanta wojewódzkiego" - powiedział 5 stycznia na antenie Polsat News Błaszczak. Dodał, że wobec podinsp. Raczaka trwa obecnie postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, a szczegóły całej sprawy zostaną przedstawione po ich zakończeniu.

"Nie ma akceptacji dla tego rodzaju zachowań, w związku z tym komendant pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Każdy z policjantów, policjantek, powinien przestrzegać zasad etycznych; w tym przypadku tak się nie stało" - podkreślił szef MSWiA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mp1248, 2018-01-05 20:08:00

    Komu się naraził? Kto go tak urządził? Jestem ciekaw czy zostały zrobione badania toksygologiczne czy też wystarczyło samo wąchanie. Coś gruba ta fastryga... -Dzisiaj ON jutro każdy dowolny z nas....