PARTNER PORTALU
  • BGK

1 czerwca ruszają kontrole autokarów

  • PAP    31 maja 2011 - 09:48
1 czerwca ruszają kontrole autokarów

1 czerwca na warszawskim Torwarze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji rozpoczynają kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wycieczki i kolonie.
„Od maja do czerwca oraz w czasie wakacji odnotowuje się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów. W wycieczkach, przejazdach na obozy, koloniach i zgrupowaniach uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Niestety, często zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym” – powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

„Zagraża to bezpieczeństwu podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji weryfikują docierające do nich liczne sygnały o niesprawnych autokarach przewożących grupy osób” – dodała.

Kontrole autokarów odbywać się będą rano między godz. 5.30 a 10 od poniedziałku do piątku, na parkingu hali sportowej Torwar. Policja apeluje do organizatorów wyjazdów o podstawianie autokarów bez pasażerów. Po sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu każdy kierowca autokaru otrzyma protokół kontroli.

Zgłoszenia można kierować pod nr tel. 22 603 77 55 całodobowo oraz 22 603 77 18 w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.