PARTNER PORTALU
  • BGK

101 szkół zbuduje lub zmodernizuje place zabaw

  • PAP    11 kwietnia 2011 - 15:57
101 szkół zbuduje lub zmodernizuje place zabaw

101 placówek oświatowych na terenie województwa małopolskiego utworzy bądź zmodernizuje place zabaw dzięki rządowemu programowi "Radosna szkoła".
W poniedziałek wojewoda małopolski rozdysponował prawie 7,9 mln zł na ten cel. Wojewoda Stanisław Kracik wręczył przedstawicielom samorządów rządowe promesy przekazania pieniędzy na utworzenie lub modernizację placów zabaw. Otrzymało je 49 samorządów oraz Samodzielne Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Fundusze zostaną przekazane gminom po rozstrzygnięciu przez nie przetargów na realizację zadania i wyłonieniu wykonawcy.

"Zachęcam samorządy do zgłaszania kolejnych wniosków, bo do podziału jest jeszcze ponad 4 mln zł. To świetna okazja, by wybudować nowe place zabaw" - podkreślił Kracik.

Dofinansowanie w ramach programu "Radosna szkoła" wynosi do połowy wartości zadania - pozostałą kwotę muszą wyłożyć organy prowadzące. Promesy opiewają na kwoty od 31 do 115 tys. zł.

Place powinny być przystosowane do prowadzenia różnych zajęć ruchowych z najmłodszymi uczniami oraz wyposażone w drabinki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i huśtawki.

Celem rządowego programu "Radosna szkoła" jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu w latach 2009-2014 wyniesie prawie 2,5 mld zł, z czego ponad 1,2 mld zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld zł z budżetów gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.