PARTNER PORTALU
  • BGK

12 opolskich szkół w „Cyfrowej Szkole”

  • PAP    15 maja 2012 - 17:14
12 opolskich szkół w „Cyfrowej Szkole”

12 szkół z Opolszczyzny zostało zakwalifikowanych do pilotażu rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Łączna kwota dotacji, które trafią do zakwalifikowanych placówek to ponad 1 mln 146 tys. zł.
W ramach programu zakwalifikowane placówki otrzymają rządowe wsparcie na zakup komputerów, tabletów, cyfrowych podręczników i innych elektronicznych pomocy dydaktycznych. Dotacja obejmie też zakup urządzeń umożliwiających budowę w szkole bezprzewodowej sieci komputerowej.

Najwięcej – prawie 195,5 tys. zł – trafi do Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Namysłowie. Dyrektor namysłowskiej placówki Piotr Lechowicz wyliczył, że w ramach wnioskowanej do projektu kwoty szkoła ma zamiar kupić 56 laptopów dla uczniów, 16 kolejnych dla nauczycieli, 4 szafki do przetrzymywania i ładowania komputerów, oprogramowanie oraz sześć tablic interaktywnych wraz z kompletem urządzeń – projektorami, wizuealizerami czy głośnikami.

„Już mamy elektroniczne programy nauczania, oczywiście w uboższych wersjach niż te, które chcemy kupić w ramach "Cyfrowej Szkoły", i wiemy że to przyciąga dzieci do nauki” – zrelacjonował Piotr Lechowicz. Dodał, że doposażenie w ramach projektu z pewnością podniesie poziom kształcenia w namysłowskiej placówce.

Przetarg za zakup wszystkich urządzeń szkoła podstawowa nr 4 z Namysłowa mogłaby rozpisać jeszcze przed wakacjami. Urządzenia muszą być kupione do końca roku, a rozliczone do końca czerwca 2013 r.

O dofinansowanie w ramach rządowego programu "Cyfrowa Szkoła" starało się na Opolszczyźnie (zabierz głos/oceń marszałka) łącznie 58 placówek. Wnioskowały w sumie o 5,9 mln zł. Z wnioskami o pieniądze wystąpiło 19 małych szkół (tego typu placówki mogły dostać do 90 tys. zł), 28 średnich (do 140 tys.) i 11 dużych (do 200 tys.).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.