PARTNER PORTALU
  • BGK

14 milionów na zastosowanie wiedzy w praktyce

  • KB    18 marca 2010 - 14:44

19 marca br. członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz rektor Politechniki Radomskiej prof. dr hab. inż. Mirosław Luft podpisali preumowę na unijne dofinansowanie projektu dotyczącego stworzenia powiązań kooperacyjnych między sferą badawczą a przedsiębiorstwami.
Projekt znalazł się na liście tzw. projektów kluczowych realizowanych w ramach RPO WM 2007-2013. Jego wartość wyniesie 14 mln zł, z czego prawie 12 mln zł to dofinansowanie unijne.

Jak podkreślił członek zarządu Piotr Szprendałowicz miasto Radom to największy po Warszawie ośrodek akademicki na Mazowszu. Znajduje się tu kilkanaście szkół wyższych, na których uczy się ok. 30 tys. studentów.

W ramach projektu pn. "Stworzenie powiązań kooperacyjnych między sferą badawczą a przedsiębiorstwami w celu poprawy konkurencyjności regionu i zwiększenia spójności gospodarczej i społecznej", Politechnika Radomska zostanie doposażona w odpowiednie zaplecze, które pozwoli na wykorzystanie najnowszej wiedzy w praktyce.

Powstanie hala technologiczna, która wyposażona zostanie w specjalistyczną aparaturę naukowo-badawczą. Wszystkie te rozwiązania umożliwią m.in. wykorzystanie laboratoriów i aparatury badawczej do wdrożenia rozwiązań technologicznych i materiałowych, a także transfer najnowszych osiągnięć technicznych i ekonomicznych do wytwarzania nowych, innowacyjnych produktów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.