PARTNER PORTALU
  • BGK

15 mln zł w brykietach

  • dziennik.stargard.pl    28 stycznia 2011 - 20:35

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy dookoła zaciskają pasa, organizacje pozarządowe mają problemy z pozyskiwaniem środków, oglądanie się na urzędników jest zwykle bezcelowe.
Wszyscy mają swoje dziury budżetowe i liczą każdą złotówkę. Toteż o rozwoju i działalności organizacji decydują głównie pomysły i inwencja jej członków oraz zarządu. Grabowskie stowarzyszenie od początku swojej działalności udowadnia, że w jego szeregach są ludzie kreatywni, którzy potrafią przy niewielkich nakładach zrobić wielkie rzeczy, nadrabiając braki finansowe własną pracą i pomysłowością.

Stowarzyszenie od początku swojej działalności pozyskuje pieniądze i darowizny rzeczowe od firm czy organizacji z całej Polski i Niemiec. Miesięcznie stowarzyszenie wysyła dziesiątki pism i e-maili z prośbami o wsparcie swoich przedsięwzięć. Wiele z nich przechodzi bez echa, ale są i pozytywne odpowiedzi uwieńczone przekazaniem gotówki, darów rzeczowych bądź włączenia się danej instytucji w przedsięwzięcia Stowarzyszenia Przyjaciół Grabowa.

Tym właśnie sposobem w czerwcu ubiegłego roku mogliśmy zobaczyć w Grabowie między innymi: bractwo rycerskie, żołnierzy z KTO Rosomakiem czy działko przeciwlotnicze z Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu. Dzięki wielu sponsorom tutejsze dzieci, co roku, mają ciekawe zajęcia wakacyjne z wieloma wycieczkami, również zagranicznymi, zupełnie za darmo.

W poniedziałek, 24 stycznia prezes SPG Hubert Lis, wraz z dwoma członkami swojego stowarzyszenia, udał się do Warszawy, aby sfinalizować kolejną darowiznę związaną z planami SPG. Darczyńcą była Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., która w odpowiedzi na prośbę SPG przekazała 15 milionów złotych. Szkoda tylko, że pod postacią 150 kostek brykietu, każda z profesjonalnie zniszczonych banknotów stuzłotowych o łącznej wartości 100 tys. złotych.

Brykiety i wcześniej pozyskane dzięki pomocy naszych dyplomatów w Afryce kilkadziesiąt zimbabwiańskich banknotów o nominale 100 bilionów dolarów każdy posłużą jako pomoce naukowe i nagrody w cyklu wykładów i konkursie "Ekonomia jest ciekawa". Przy okazji wizyty w stolicy Udało się załatwić kilka atrakcji, które czekają grabowskie dzieci podczas wakacyjnej wycieczki do Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.