PARTNER PORTALU
  • BGK

150 mln na żłobki i kluby dziecięce

  • Anna Trojanowska    24 lutego 2012 - 19:17
150 mln na żłobki i kluby dziecięce

Gminy mogą otrzymać nawet 150 mln zł na żłobki oraz kluby dziecięce w ramach konkursu „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”.
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej ogłosił konkurs pt. „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego” na składanie wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj też: Jaśniej i prościej o żłobkach

Na finansowe wsparcie mogą liczyć działania wspierające powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci: tworzenie i funkcjonowanie żłobków oraz klubów dziecięcych, a także działalność dziennego opiekuna.

Na realizację projektów wyłonionych do realizacji w ramach konkursu dostępna jest kwota 150 mln zł. Ponadto, w ramach Działania 1.5 wymagane jest wniesienie wkładu własnego w wysokości 15 proc. wartości projektu.

O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty, z wyjątkiem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektu należy składać osobiście lub pocztą kurierską w siedzibie Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wnioski będą przyjmowane od dnia 20 lutego 2012 r. do dnia 17 kwietnia 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.